„Jestem z Dąbrowy. To zobowiązuje” – pod takim hasłem ruszyła w Dąbrowie Górniczej akcja, której celem jest zachęcenie do przekazania 1 procenta swojego podatku lokalnym organizacjom pożytku publicznego.

Tych w Dąbrowie Górniczej działa naprawdę wiele. Organizacje prowadzą świetlice i kluby, wspierają osoby niepełnosprawne, a także dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

– Mieszkańcy bardzo często nie mają nawet świadomości, ze niemal na każdym kroku mają styczność z organizacjami pozarządowymi, które już na stałe wpisały się w „krajobraz” Dąbrowy Górniczej. Aby jednak stowarzyszenia i fundacje mogły działać jeszcze sprawniej, potrzebują naszego wsparcia – mówi Magdalena Mike, zastępca naczelnika wydziału organizacji pozarządowych i aktywności obywatelskiej.

Do przekazania 1 procenta swojego podatku zachęcają już bilbordy zlokalizowane przy głównych arteriach miasta. Cała akcja, poza promocją wspierania lokalnych organizacji pożytku publicznego, zachęca również do aktywnej działalności społecznej oraz meldowania się w Dąbrowie Górniczej i płacenia tutaj swoich podatków.

– Wszyscy jesteśmy z Dąbrowy Górniczej i pamiętajmy, że rozwija się ona dzięki naszym podatkom z których m.in. remontujemy szkoły, budujemy nowe drogi, pomagamy najbardziej potrzebującym i tworzymy atrakcyjne warunki do spędzania wolnego czasu – podsumowuje Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Pełna lista dąbrowskich NGO, które można wesprzeć oraz informacje jak to zrobić znajduje się na stronie http://ngo.dabrowa-gornicza.pl.

Czy Zagłębie Sosnowiec awansuje w tym roku do ekstraklasy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here