W zemście za przedwcześnie zakończoną podróż bez ważnego biletu 23-letni mieszkaniec Będzina wybił szybę w miejskim autobusie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 lipca, kilka minut przed godziną 12.00, w miejscowości Siemonia w powiecie będzińskim. Kierowca autobusu wśród pasażerów zauważył znanego mu z widzenia młodego mężczyznę, któremu zdarzało się już wcześniej podróżować bez ważnego biletu. Przeczucie kierowcy i tym razem nie zawiodło. Kontrola biletów wykazała, że 23-letni mieszkaniec Będzina ponownie podróżuje „na gapę”.

– Najwyraźniej przedwcześnie zakończony przejazd tak rozwścieczył młodego mężczyznę, że postanowił w kierunku odjeżdżającego bez niego pojazdu rzucić znalezionym kamieniem. Skutkiem tego było wybicie szyby bocznej autobusu – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Wandal wpadł w ręce policjantów chwilę po zgłoszeniu zdarzenia przez kierowcę autobusu. 23-latka czeka teraz nie tylko uregulowanie należności za jazdę „na gapę”, ale także nawet 5 lat więzienia oraz obowiązek naprawienia szkody.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here