W poniedziałek, 9 października ruszyło głosowanie w ramach jaworznickiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy swoje głosy oddawać mogą do 22 października.

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Do głosowania w ramach budżetu ogólnomiejskiego jaworznickiego budżetu na 2018 rok, zakwalifikowanych zostało 11 wniosków spośród 17 złożonych podczas naboru. Natomiast do głosowania w ramach budżetu lokalnego, zakwalifikowanych zostało 49 wniosków spośród 55 złożonych podczas naboru.

Wśród zgłoszonych projektów znalazły się m.in.: budowa ścieżki spacerowo-rowerowej z przystankiem do zabawy i odpoczynku wzdłuż ulicy Kołłątaja, strefa aktywności rodzinnej, budowa tężni solankowej w Geosferze czy Impreza 100-lecia – festyn sportowo-rekreacyjno-festiwalowy na stadionie Victoria w Jaworznie, a także badania dla mieszkańców, strefa aktywności ruchowej czy mini park doświadczeń.

Głosować można do 22 października, na dwa sposoby: tradycyjnie za pomocą kart do głosowania i internetowo za pośrednictwem strony internetowej – zakładka „Głosowanie”. Należy pamiętać, że każdy ma jeden głos na projekt ogólnomiejski i jeden głos na projekt lokalny.

Na uwagę zasługuje fakt, że kwota 1,5 mln zł zostanie wykorzystana w dwudziestu obszarach konsultacyjnych równo po 75 tys. zł. Pula 1,2 mln zł to środki w budżecie ogólnomiejskim. Pozostałe środki przeznaczone zostaną na utrzymanie i podnoszenie jakości już powstałych obiektów oraz akcję promocyjną. Łączna pula pieniędzy przeznaczonych na JBO 2018 to 3 mln zł.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here