Barwnym korowodem z rynku do miejskiego parku rozpocznie się w sobotę, 25 sierpnia tradycyjny Jarmark Jakubowy w Sławkowie.

Kramy z rzemiosłem i rękodziełem, gry i zabawy dla najmłodszych, konkursy i muzyczne atrakcje – tak w skrócie zapowiada się tradycyjny Jarmark Jakubowa w Sławkowie.

Wydarzenie rozpocznie się od barwnego korowodu, który wyruszy z rynku do miejskiego parku. Tam najmłodsi będą mogli zobaczyć, w jaki sposób w dawnych czasach wyrabiano podkowy, jak lepiono garnki i czerpano papier. Nie zabraknie także gier i zabaw dla dzieci.

Wśród atrakcji nie zabraknie także średniowiecznych rycerzy, którzy zaprezentują pokaz walk i potyczek na broń na miecze, topory, buzdygany, tasaki i halabardy. Wspólnie z damami dworu i uczestnikami jarmarku będzie można zobaczyć także pokaz konny „Rycerze i białogłowy”.

Okoliczne uliczki wypełnią się natomiast kramami, na których znaleźć będzie można piękne rękodzieła z wielu branż, w tym biżuterię, ceramikę czy drewno, a także spożywcze produkty tradycyjne i regionalne.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15:30. Wieczorem, na scenie wystąpi zespół Jar. Na zakończenie, na uczestników czekać będzie pokaz Teatru Ognia.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here