Święta tuż, tuż. Warto zadbać o świąteczne upominki. Doskonałą okazją ku temu będzie niedzielny jarmark bożonarodzeniowy przy będzińskim urzędzie miejskim.

W niedzielę, 15 grudnia, w godzinach 15.00-19.00 na Bulwarach Czarnej Przemszy, przy urzędzie miejskim odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy. Będzie to niezwykła okazja do odwiedzenia stoisk z wyrobami świątecznymi, gdzie będzie można kupić piękne ozdoby choinkowe oraz niebanalne prezenty dla najbliższych. Nie zabraknie również straganów gastronomicznych, na których królować będą tradycyjne potrawy.

Ponadto, dla uczestników wydarzenia przygotowano koncert świąteczny i wspólne kolędowanie, pokaz magii i iluzji, gorącą czekoladę z piernikiem, warsztaty plecionkarskie, pierogi z barszczem czerwonym, pocztę świąteczną, żywe rzeźby, a na najmłodszych czekać będzie karuzela wenecka.

Przewidziano również zbiórkę żywności dla potrzebujących. Przedmiotem zbiórki są artykuły codziennej potrzeby, takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości. Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafią w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Z zebranych darów przygotowane zostaną paczki, które zostaną wręczone podopiecznym Caritas, podczas corocznie organizowanej wigilii dla ubogich, samotnych i bezdomnych. Paczki trafiają także do osób zwracających się o pomoc do centrali Caritas.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here