Jan Paweł II w Sosnowcu – 18 lat temu papież odwiedził miasto

8
3324

W trakcie trwającej 18 dni pielgrzymki do kraju, Jan Paweł II odwiedził 23 miejscowości, w tym Sosnowiec. 14 czerwca 1999 roku plac przy Gwiezdnej wypełnił się tłumem wiernych.

Wizyta Jana Pawła II w Sosnowcu była ogromnym przeżyciem dla mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego.

– Stoisz na ziemi stolicy świętego Kościoła sosnowieckiego, stolicy czerwonego Zagłębia, czerwonego nie od nienawiści i negacji wartości religijnych i narodowych, ale czerwonego z miłości do Boga i Ojczyzny – mówił 14 czerwca 1999 roku bp Adam Śmigielski, który witał ojca świętego w Sosnowcu.

Msza święta z udziałem papieża odprawiona został na placu przy ulicy Gwiezdnej. Uczestniczyło w niej około 300 tysięcy pielgrzymów.

– Dziękuję Bożej Opatrzności, że na szlaku mojego pielgrzymowania po ojczystej ziemi znalazła się młoda diecezja sosnowiecka. Pragnąłem nawiedzić tę ziemię. Tak bardzo chciałem spotkać się z Ludem Bożym Zagłębia, a dzisiaj spełnia się to pragnienie – mówił do wiernych papież Jan Paweł II.

Dziś miejsce to nadal przypomina o tym istotnym dla sosnowieckiego Kościoła wydarzeniu. W 2005 roku, dla upamiętnienia tej wizyty, plac przy ulicy Gwiezdnej nazwano Placem im. Jana Pawła II, a w 2006 roku umiejscowiono tam pomnik.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. „Jan Paweł II w Sosnowcu – 18 lat temu papież odwiedził miasto”
    Robienie z tego powodu wydarzenia z koncertem na koszt podatników to lekka przesada…

  2. Dokładnie pamietam ten dzień. Po dwunastu godzinach pracy wracalem dwie godziny na piechotę bo transportu zatrzymany a wchodzac na swoje osiedle musialem sie legitymowac policji. Parodia i dno. Brak szacunku dla normalnych ludzi bo przyjeżdża ober klecha. Wielki minus dla organizatorow.

  3. Obłudny dziad bełkoczący o cywilizacji śmierci i ukrywający pedofilię w kościele. Wielki wróg prezerwatyw przez co zginęło miliony katolików zarażonych hiv.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here