Izba wytrzeźwień w Jaworznie z końcem roku zostanie zamknięta. Taką decyzję podjęli miejscy radni.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Jaworznie, radni jednogłośnie podjęli decyzję o zamknięciu izby wytrzeźwień w tym mieście. Powodami podjęcia takiej decyzji są wzrost kosztów funkcjonowania ośrodka oraz zły stan techniczny budynku.

PRZECZYTAJ: Prezydent Jaworzna z absolutorium

O zamknięciu jaworznickiej izby wytrzeźwień mówiło się już od wielu miesięcy, choć jeszcze na początku roku prezydent Paweł Silbert bronił tego miejsca. Niestety zły stan techniczny obiektu i wysokie nakłady finansowe spowodowały zmianę decyzji i przyspieszenie tej trudnej decyzji.

– Argumentami przemawiającymi za likwidacją Ośrodka Profilaktyki Uzależnienia od Alkoholu oraz Pobytu Nietrzeźwych w Jaworznie są głównie wzrost obligatoryjnych kosztów funkcjonowania obiektu, zły stan techniczny budynku i konieczność poniesienia w najbliższym czasie znacznych nakładów finansowych na jego remont, a także trudności w pozyskaniu personelu medycznego – tłumaczą jaworzniccy urzędnicy.

Zgodnie z uchwałą podjętą na ostatniej sesji Rady Miejskiej, jaworznicka izba wytrzeźwień zostanie zamknięta 31 grudnia 2017 roku. Po tym okresie nietrzeźwi mieszkańcy Jaworzna odwożeni będą do izby wytrzeźwień w innym mieście. Nieoficjalnie mówi się o Chorzowie. Miasto musiałoby jednak kupić nowy samochód dla straży miejskiej, która będzie woziła nietrzeźwych.

Pracę straci 20 osób?

Przypomnijmy, że jaworznicki ośrodek jest pracodawcą dla ponad dwudziestu osób. Co teraz z nimi się stanie?

– Dołożymy wszelkich możliwych starań, aby wesprzeć pracowników w poszukiwaniu nowego miejsca pracy. Jednocześnie podejmiemy działania, aby wygaszenie jednostki nie spowodowało pogorszenia bezpieczeństwa mieszkańców Jaworzna – podkreślają urzędnicy.

Dwie izby wytrzeźwień w Sosnowcu

To, co nie opłaca się w Jaworznie, dobrze funkcjonuje w Sosnowcu. W stolicy Zagłębia Dąbrowskiego działają dla porównania dwie izby wytrzeźwień – jedna podlega Urzędowi Miasta, a druga jest prywatna.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here