W środę, 1 kwietnia izba przyjęć Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego znów działa. Potwierdzono negatywny wynik jednej z pacjentek.

We wtorek, 31 marca nastąpiło czasowe zamknięcie izby przyjęć w sosnowieckiej lecznicy, które wynikało z przebywania na jej terenie pacjentki podejrzanej o zakażenie koronawirusem.Na izbę zgłosiła się pacjentka, u której podejrzewa się obecność koronawirusa. Kobieta została odizolowana i czekamy na wynik testu – poinformował wówczas sosnowiecki szpital.

Negatywne wynik testu na obecność koronawirusa u pacjentki pozwolił na ponowne otwarcie izby. – Pacjentka izby przyjęć, u której zaistniało w dniu wczorajszym podejrzenie zakażenia koronawirusem, otrzymała wynik negatywny. Dzisiaj, od godz. 12.00 izba przyjęć, po przeprowadzonej dezynfekcji została ponownie otwarta dla oddziałów: ortopedycznego, chirurgii ogólnej i ginekologiczno-położniczego, do którego prowadzi osobne wejście – wejście główne do szpitala – podano w środę w komunikacie.

W kwarantannie nadal pozostaje oddział wewnętrzny. – Jeśli chodzi o oddział wewnętrzny poddany kwarantannie – wczoraj wykonano testy wśród jego pacjentów i personelu. Czekamy na ich wyniki i w zależności od nich będą podejmowane dalsze decyzje – dodają przedstawiciele szpitala.

Prośba o wsparcie

Pracownicy szpitala apelują o pomoc i wsparcie. – Sytuacja, jaka nas wszystkich spotkała, jest bardzo trudna. Obecnie, bazujemy na zapasach, które udało nam się zgromadzić – mówią pracownicy Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. – Jednak sytuacja bardzo szybko się zmienia. Dlatego apelujemy i kolejny raz bardzo prosimy o pomoc. Potrzebne są środki ochrony osobistej oraz wsparcie finansowe – dodają.

Na liście niezbędnych artykułów znajdują się m.in.: maseczki chirurgiczne; maseczki z filtrem FFP3 oraz FFP2, przyłbice ochronne, gogle oraz okulary ochronne, rękawiczki jednorazowe, fartuchy ochronne, kombinezony ochronne jednorazowe, środki do dezynfekcji rąk czy materiały higieniczne (mydła w płynie, ręczniki papierowe, chusteczki do dezynfekcji, papier toaletowy).

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here