W Galerii Ładnej, znajdującej się w pasażu sosnowieckiego dworca podziwiać można prace Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie”.

Gala Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie” – inicjatywy kulturalnej zorganizowanej przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 – odbyła się 1 czerwca w Wyższej Szkole Humanitas. Wciąż jednak można podziwiać konkursowe prace w Galerii Ładniej, znajdującej się w pasażu dworca PKP Sosnowiec Główny.

Jak podkreślają organizatorzy oraz jury, poziom artystyczny prac wysyłanych na konkurs jest coraz wyższy. Kreatywność i wrażliwość młodzieży zaskakuje nie tylko profesjonalistów, ale nie jest też obojętna wszystkim miłośnikom malarstwa i grafiki. Dlatego OPP nr 1 i Galeria Ładniej połączyły siły, aby pokazać sosnowiczanom, jak wielką sztukę potrafią stworzyć młodzi ludzie z całego świata.

Wystawa prac konkursowych „Inne Spojrzenie” - fot. OPP
Wystawa prac konkursowych „Inne Spojrzenie” – fot. OPP

– Galeria na dworcu to świetny pomysł, aby przemycać kulturę nawet tym, którzy bardzo spieszą się na pociąg, autobus czy tramwaj. Co cieszy, nie brakuje także tych, którzy specjalnie odwiedzają naszą wystawę. „Ładniej” przez lata funkcjonowania dała się poznać jako miejsce przyjazne twórcom, organizacjom i placówkom oświatowym. Dlatego nie wyobrażałam sobie innego miejsca na pokonkursową ekspozycję obrazów – przekonuje Elżbieta Skiba-Posikata, dyrektor OPP nr 1.

Galeria Ładniej rozpoczęła swoją działalność jesienią 2012 roku. Wystawę można zobaczyć aż do połowy września. Wstęp wolny w godzinach pracy Galerii Ładniej.

Tygodnik Twoje Zagłębie był patronem medialnym konkursu.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here