Pierwszy oddział chorób wewnętrznych przeniesiono ze szpitala w Będzinie do Czeladzi. Pacjenci leczeni są teraz w komfortowych warunkach.

Szpital w Będzinie kilkanaście lat temu został połączony ze szpitalem w Czeladzi. Głównym powodem reorganizacji były oszczędności. Plan ten się jednak nie powiódł i kilka miesięcy temu władze powiatu będzińskiego zdecydowały się o przeniesieniu kilku oddziałów do czeladzkiej placówki.

Internę już przeniesiono do wyremontowanych pomieszczeń szpitala w Czeladzi. Oficjalne otwarcie nastąpiło 8 lutego.

W ramach inwestycji przeprowadzono kompleksowy remont korytarzy, sanitariatów i sal chorych. Prace obejmowały wykonanie nowych węzłów sanitarnych w trzech salach chorych wraz z doprowadzeniem instalacji wodno-kanalizacyjnej, częściową wymianę stolarki drzwiowej, wymianę wykładzin na specjalistyczne oraz malowanie sal i korytarzy.

Nowy wygląd otrzymały także ogólnodostępne łazienki, które dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowano również nowy system przywoływania personelu medycznego.

– Dzięki przeprowadzonym pracom modernizacyjnym pacjenci będą wracać do zdrowia w zdecydowanie lepszych warunkach, poprawi się także komfort pracy pracowników oddziału – zapewnia Arkadiusz Watoła, starosta będziński.

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here