W Sarnowie i Dębiu zainstalowano inteligentne przejścia dla pieszych, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Tego rodzaju przejścia dla pieszych działają w bardzo prosty sposób. Żółte pulsujące światło na znaku drogowym przy przejściu uruchamiane jest samoczynnie w momencie podchodzenia do przejścia dla pieszych. Żółte ostrzegawcze światło ma migać, dopóki pieszy nie opuści pasów.

Inteligentne przejścia dla pieszych - fot. Gmina Psary
Inteligentne przejścia dla pieszych – fot. Gmina Psary

Dzięki takiemu rozwiązaniu pieszy ma być lepiej widoczny podczas przechodzenia przez przejście, zwłaszcza wieczorami oraz w sezonie jesienno-zimowy. Zainstalowanie tego typu rozwiązania podyktowane było troską o bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkół w tych dwóch sołectwach.

Inwestycja była możliwa dzięki zarządowi Powiatu Będzińskiego oraz Powiatowego Zarządu Dróg w Będzinie z siedzibą w Rogoźniku, którzy zdecydowali o tym, aby na skrzyżowaniu ulic Głównej, Szkolnej i Zielonej w Sarnowie oraz ulicy Pocztowej w Dąbiu zainstalować inteligentne przejścia dla pieszych.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Przejść w ogóle nie powinno być. Z tymi pieszymi to tylko utrapienie. Trącniesz takiego błotniczkiem, obali się, pęknie trochę i afera. Raczej przepusty jak dla bezmózgiej zwierzyny.
    Oczywiście mam na myśli pieszych – zombiaków. Na dżi-pi-esie, z okiem utkwionym w wyświetlaczu i z zatkanymi przewodami słuchowymi.
    Normalny pieszy ma szacun. Ale na przejściach wszyscy muszą czuć tchnienie brzydkiej śmierci.
    Tylko wówczas przeżyją. I to trzeba uświadamiać dzieciakom od najmłodszych lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here