W sobotę, 8 czerwca, w całym województwie miłośnicy zabytków techniki mieli swoje święto. Nie inaczej było w Czeladzi, gdzie wspólnie świętowali dorośli i dzieci.

Industriada to Święto Szlaku Zabytków Techniki i obiektów z nim zaprzyjaźnionych. To najlepsza okazja do spotkań z pasjonatami techniki i historii. Jest to jeden z najważniejszych europejskich festiwali promujących dziedzictwo przemysłowe.

Tegoroczna odsłona wydarzenia była wyjątkowa, bo jubileuszowa. W świętowanie 10. edycji Industriady włączyła się także czeladzka Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji, a wśród nich: wystawa fotografii Zbigniewa Sawicza, kolportaż jednodniówki robotniczej „Na Saturnie”, zwiedzanie budynku obecnej galerii „Elektrownia” czy ciekawe warsztaty.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Dla nich przygotowano m.in. warsztaty LEGO: Industrialny Bal Robotów, grę fabularną o intrygującym scenariuszu, warsztaty plastyczne, industrialny plac zabaw, gry, zabawy i dmuchańce.

Zwieńczeniem wieczoru był barwny pokaz oraz dwa widowiskowe przejazdy wokół obiektu pojazdów nie z tej ziemi oraz koncert grupy Klaustrofobia i Bohater X M. Gąsiorowski – live looping i solo na wiertarce.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here