W miniony weekend prawie 100 000 uczestników w 25 miastach przekonywało się, że „Industria jest kobietą” i dzięki Industriadzie odkrywało mniej znane oblicze Szlaku Zabytków Techniki oraz obiektów zaprzyjaźnionych.

Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego za nami. W piątek i sobotę mieszkańcy województwa śląskiego mogli zwiedzać aż 44 obiekty w 25 miastach w ramach Industriady, czyli cyklu imprez, które już na stałe wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń.

Festiwal osiągnął pełną moc w sobotę 9 czerwca, ale dzień wcześniej, w ośmiu zabytkach, odbył się piątkowy rozruch maszyn. To cykl wydarzeń, który powstał na prośbę tych uczestników święta Szlaku, dla których jeden dzień to za mało. Do nocnego świętowania zaprosiły zabytki w Bytomiu, Chorzowie, Cieszynie, Gliwicach, Siemianowicach Śląskich, Tarnowskich Górach, Łaziskach Górnych i Zabrzu.

Oficjalna inauguracja INDUSTRIADY odbyła się w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Na zakończenie święta Szlaku Zabytków Techniki przygotowano dynamiczne widowisko multimedialne w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku, zatytułowane „Kobiety grają industrię”.

Także mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego mogli skorzystać z bogatej oferty Industriady w Dąbrowie Górniczej oraz Czeladzi. – Cieszę się, że uczestnicy festiwalu byli obecni nie tylko podczas największych wydarzeń, takich jak oficjalna inauguracja i zakończenie, ale korzystali z wszystkich 517 atrakcji przygotowanych z okazji Industriady – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Tegoroczna Industriada zgromadziła ponad 98 300 uczestników. O bezpłatny transport uczestników festiwalu zadbały między innymi KZK GOP, MZK Tychy oraz Koleje Śląskie.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here