Miasta Zagłębia Dąbrowskiego pięknie przystroiły się na święta. Zrobiło się bardzo nastrojowo za sprawą choinek, wielkich bombek czy reniferów ciągnących zaprzęg świętego Mikołaja. W miastach pojawiły się piękne iluminacje i klimatyczne ozdoby.

Miasta naszego regionu, podobnie jak w latach ubiegłych, wydały tysiące złotych, aby ulice zalśniły od świątecznych lampek i ozdób. W wielu lokalizacjach pojawiły się ogromne choinki, świąteczne bombki, lśniące bramy, święcący autobus, zaprzęgi świętego Mikołaja czy świetlne śnieżynki.

BĘDZIN

Ozdoby świąteczne w Będzinie - fot. UM Będzin
Ozdoby świąteczne w Będzinie – fot. UM Będzin

Świątecznych akcentów nie zabraknie w Będzinie, gdzie poza choinkami umieszczonymi na „Nerce” oraz na rondzie Unii Europejskiej, nie brakuje także świetlnych dekoracji umieszczonych w całym mieście.

CZELADŹ

Ozdoby świąteczne w Czeladzi – fot. MZ
Ozdoby świąteczne w Czeladzi – fot. MZ

Również czeladzkie ulice rozświetliły się świątecznymi iluminacjami. Tu, podobnie jak w ubiegłych latach, nie mogło zabraknąć oryginalnej witrażowej szopki na rynku starego miasta, której twórcami są czeladzcy artyści – Lucyna i Daniel Szymańscy.

DĄBROWA GÓRNICZA

Ozdoby świąteczne w Dąbrowie Górniczej - fot. Dariusz Nowak (nddg)
Ozdoby świąteczne w Dąbrowie Górniczej – fot. Dariusz Nowak (nddg)

Wzorem lat ubiegłych, na placu Wolności w Dąbrowie Górniczej stanęła wybrana przez mieszkańców choinka. Miasto rozświetliło się też świątecznymi ozdobami i lampkami.

SOSNOWIEC

Ozdoby świąteczne w Sosnowcu - fot. MC
Ozdoby świąteczne w Sosnowcu – fot. MC

Podobnie jest w Sosnowcu. W mieście stanęły doskonale już znane mieszkańcom ozdoby, takie jak: kolorowe prezenty, sanie z reniferem, świąteczny autobus, czerwona bombka czy srebrne drzewa. Nowością jest „świecący” Jan Kiepura, który także co godzinę śpiewa.

Dzięki tym elementom Zagłębiacy mogą poczuć magię świąt. W którym mieście znajdują się najładniejsze ozdoby świąteczne?

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. W Zagłębiu czuć, ale, niestety, palone płyty wiórowe, butelki, węgiel w którym jest głównie siara…
    Tak, że kupa smrodu. Z przewagą kupy.

    A może by tak zamieścić info ILE samorządy zrobiły, by przyłączyć do CO. Żeby ludziska nie musiały smrodzić? To by dopiero była magia, nie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here