66 wniosków – 16 do budżetu ogólnomiejskiego i 50 do budżetu dzielnicowego, złożyli do urn mieszkańcy Jaworzna w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

Mieszkańcy Jaworzna składanie wniosków do nowej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego mają już za sobą. Po podliczeniu okazało się, że jaworznianie w tym roku złożyli łącznie 66 projektów. Pięćdziesiąt z nich dotyczy budżetu obywatelskiego w ujęciu dzielnicowym, a szesnaście dla części ogólnomiejskiej.

Teraz weryfikacją formalną złożonych wniosków zajmą się specjale zespoły ds. budżetu obywatelskiego. Ostateczną listę pozytywnie zaopiniowanych projektów, na które głosować będą mogli mieszkańcy, poznamy dopiero po wakacjach.

Spośród wszystkich obszarów konsultacyjnych, najwięcej pomysłów zgłoszono w obszarze 16 obejmującym Pechnik, Podwale i Warpie. Mieszkańcy tej części miasta złożyli siedem projektów. Po cztery złożono w obszarze nr 3 obejmującym Byczynę i Cezarówkę Dolną oraz obszarze nr 20, czyli w Śródmieściu. Trzy projekty złożono w obszarze nr 17 obejmującym Podłęże. Najmniej, bo tylko jeden projekt złożyli mieszkańcy obszaru nr 4, w skład którego wchodzą Cezarówka Górna, Jeziorki, Koźmin i Wilkoszyn.

Przypomnijmy, że do dyspozycji mieszkańców będzie kwota 3 mln złotych, z czego 1,7 mln zł ma zostać przeznaczone na realizację projektów lokalnych w 20 obszarach konsultacyjnych (po 85 tys. zł na obszar), z kolei 1 mln zł na projekty ogólnomiejskie (o 200 tys. zł mniej niż przed rokiem). Pozostałe 300 tys. zł ma zostać przeznaczone na bieżące utrzymanie obiektów powstałych w poprzednich edycjach JBO.

Jaworznicki Budżet Obywatelski - fot. UM Jaworzno
Jaworznicki Budżet Obywatelski – fot. UM Jaworzno

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here