W niedzielę, 11 czerwca odbędzie się Dąbrowa Górnicza Triathlon. Podczas zawodów, w rejonie Pogorii III, w centrum i w Gołonogu, trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

III edycja Dąbrowa Górnicza Triathlon odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Poza sportowymi emocjami, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i miast ościennych muszą liczyć się z utrudnieniami.

Utrudnienia i czasowe wyłączenia z ruchu, w godz.14.30-17, wystąpią na ulicy Siewierskiej, Olszowej, Cupiała, na wiadukcie nad torami PKP, ulicy Granicznej, al. Piłsudskiego, ul. Królowej Jadwigi oraz rondzie Merkury.

III dąbrowski triathlon - fot UM Dąbrowa Górnicza
III dąbrowski triathlon – fot UM Dąbrowa Górnicza

Ponadto, mieszkańcy muszą liczyć się z jeszcze jednym utrudnieniem. Przez cały weekend parking przy plaży głównej nad Pogorią III będzie zamknięty.

Triathloniści zmagania rozpoczną o godz.15:00. W Pogorii III przepłyną 750 m. Później przesiądą się na rowery, na których pokonają 20 km (z Pogorii do śródmieścia, a także na trzech pętlach między centrum i Gołonogiem). Ostatnim elementem zawodów będzie bieg po 5 km trasie, wytyczonej w parku Hallera. Meta znajdzie się przed halą „Centrum”.

Poprzednie edycje udowodniły, jak dużą popularnością cieszy się triathlon wśród mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego.

Celem III dąbrowskiego triathlonu jest jego promocja, promocja Dąbrowy Górniczej, propagowanie zdrowego trybu życia oraz aktywnego wypoczynku i rekreacji, a także umożliwienie współzawodnictwa poprzez połączenie sportowej rywalizacji z rekreacją.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here