34 radiowozy zostały przekazane policjantom z całego regionu. Dwie toyoty auris z napędem hybrydowym trafiły do sosnowieckiej komendy.

W ręce sosnowieckich policjantów trafiły dwie toyoty auris z napędem hybrydowym. Nowe samochody zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu KMP Sosnowiec.

Każdy z pojazdów Toyota Auris kombi wart jest ponad 92 tys. złotych brutto. Do zakupu każdego z nich z własnego budżetu miasto dołożyło po 35 tysięcy złotych. Reszta środków pochodzi z funduszy policji, która uzyskała wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Każdy pojazd ma napęd hybrydowy, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM. Jest to kolejny krok w stronę ograniczenia emisji spalin.

Jeden z nich został przekazany do użytku policjantom Komisariatu Policji II w Sosnowcu, drugi zasili tabor Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Wszystko fajnie tylko niech jeszcze sprawdzą stan techniczny lamp w swoich aktualnie używanych Kia a nie jeździć z mrugającą lampą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here