W meczu 2. kolejki Polskiej Hokej Ligi gracze Zagłębie Sosnowiec przegrali na własnym lodzie z JKH GKS Jastrzębie 0:5.

We wtorkowy wieczór podopieczni Marcina Kozłowskiego podejmowali na Stadionie Zimowym JKH GKS Jastrzębie. Goście zdominowali spotkanie i pewnie wygrali 5:0.

Wynik meczu otworzył w 13. minucie Martin Kasperlík. Ten sam zawodnik na początku drugiej tercji podwyższył na 2:0. W 31. minucie podopieczni Marcina Kozłowskiego mogli zmniejszyć dystans do rywala lecz Robert Korczocha nie zdołał celnie wykończyć rzutu karnego. Jastrzębianie odpowiedzieli celnymi trafieniami Dominika Pasia i ponownie Martina Kasperlika.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 0:5 - fot. Sławomir Bomba
Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 0:5 – fot. Sławomir Bomba

W ostatniej tercji goście kontrolowali przebieg spotkania, a Zagłębie mimo wielu szans i ponownych przewag pokazało duży brak skuteczności. Najbliższy zdobycia honorowego gola w 47. minucie był Danił Oriechin, jednak trafił w słupek. Wynik meczu ustalił Jakub Gimiński, który szybkim strzałem pod poprzeczkę przypieczętował wygraną JKH GKS.

– Łapiemy w sumie 20 minut kar. Z całym szacunkiem ale aż tak nie jesteśmy przygotowani do tego sezonu, by cały czas grać o jednego zawodnika mniej. Nasze przewagi, które rozgrywaliśmy, to mówiąc delikatnie patologia hokeja. Dostaliśmy cztery bramki w osłabieniu i to ustawiło ten mecz. Los uśmiechnął się jeszcze do nas i dał nam szansę, lecz my nie skorzystaliśmy z tego zarówno przy karnym jak i kolejnych przewagach. Pierwsza tercja wyglądała nieźle jednak od drugiej wszystko się posypało – podsumował spotkanie Marcin Kozłowski, trener Zagłębia Sosnowiec.

W piątek (20 września) Zagłębiacy zagrają na wyjeździe z KH Toruń, a w niedzielę (22 września, do Sosnowca przyjedzie Lotos PKH 2014 Gdańsk.

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec - fot. Sławomir Bomba
Hokeiści Zagłębia Sosnowiec – fot. Sławomir Bomba

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Bramki: 0:1 – Martin Kasperlík (13:36, 5/4), 0:2 – Martin Kasperlík (21:23), 0:3 – Dominik Paś (35:04, 5/4), 0:4 – Martin Kasperlík (38:00), 0:5 – Jakub Gimiński (56:06).

Zagłębie Sosnowiec: Radziszewski – Cunik (4), Turoň (4); Kozłowski, Nahunko, Salamon – Kaluža (2), Trysaunov (2); Oriechin (2), Karczocha, Garszyn – Charousek, Podsiadło; Bernacki (2), Butsenko, Stoklasa (2) – Działo, Horzelski, Sikora, Stojek (2), A. Jaskólski.

JKH GKS Jastrzębie (2): Raszka – Jabornik (4), Kostek; Iossafov, Rothla (2), Kasperlík (2) – Michałowski (4), Górny (2); R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka – Jass (2), Radzieńciak (2); Paś, Wałęga, Sołtys – Gimiński, Chorążyczewski; Pelaczyk, Kulas, Sawicki (2).

Minuty karne: 20-22. Strzały: 29-40. Widzów: 500. Sędziowali: Michał Baca, Paweł Pomorzewski (główni) – Michał Majkut, Rafał Noworyta (liniowi).