Hokeiści Zagłębia rozpoczęli rywalizację o dołączenie do najlepszej ósemki, który rywalizować będzie o medale. W pierwszym meczu sosnowiczanie przegrali w Oświęcimiu z Unią 1:2.

Hokeiści Zagłębia sezon zasadniczy Polskiej Hokej Ligi zakończyli zwycięstwem nad Tauron KH GKS Katowice 4:3. W walce o przepustkę do play off podopieczni Marcina Kozłowskiego rywalizują z Unią Oświęcim.

Pierwszy mecz w Oświęcimiu był bardzo wyrównany. Sosnowiczanie długo prowadzili po trafieniu Czecha Tomasa Kany, który wykorzystał grę w przewadze. Unia odpowiedziało dopiero w końcówce trzeciej tercji. Gospodarze po bramkach Martina Przygodzkiego i Sebastiana Kowalówki wygrali 2:1.

– Spodziewałem się, że tych akcji z naszej strony nie będzie dużo, jednak stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką rywala. Niestety zawiodła skuteczność. Bardzo dobry mecz Rafała Radziszewskiego, jednak to nie wystarczyło – ocenił po meczu Marcin Kozłowski.

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec - fot. Sławomir Bomba
Hokeiści Zagłębia Sosnowiec – fot. Sławomir Bomba

W rywalizacji do dwóch zwycięstw Unia Oświęcim prowadzi 1:0. W piątek, 1 lutego, rywalizacja przeniesie się na Stadion Zimowy. – Gramy do dwóch zwycięstw i musimy się przygotować do piątkowego spotkania, by jeszcze w niedzielę przyjechać do Oświęcimia – podsumował trener sosnowiczan.

Unia Oświęcim Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Bramki: 0:1 – Tomas Kana (11:16, w przewadze), 1:1 – Martin Przygodzki (53:10), 2:1 – Sebastian Kowalówka (56:25). Minuty karne: 4-24 (w tym 4 minuty kary technicznej). Strzały: 39 – 37.

Unia: Fikrt Vehmanen, Šaur; S. Kowalówka, Kiilholma, Themár Bezuška, König; Tabaček, Trandin, Przygodzki Kowalówka, Maciejewski; Piotrowicz, Daneček, Adamus Paszek, Wanat, Malicki.

Zagłębie: Radziszewski Turoň, Pavúk (4); Stoklasa, Butsenko, Luka Akimoto, Podsiadło; T. Kozłowski, Słaboń, Salamon Charousek, Działo; A. Jaskólski, Rutkowski, Bernacki Horzelski, Gniewek; Stoklasa, Sikora, Káňa.