W piątkowym meczu pierwszej kolejki Polskiej Hokej Ligi Tauron KH GKS Katowice pokonał Zagłębie Sosnowiec 3:2.

O zwycięstwie katowiczan przesądziła głównie pierwsza tercja. Gospodarze po trafieniach Grzegorza Pasiuty i Patryka Krężołka prowadzili 2:0.

W drugiej części Zagłębiacy nie poddali się i dzielnie walczyli. Podopieczni Marcina Kozłowskiego częściej atakowali i przeprowadzali składne akcje. Mimo ataków sosnowiczan, to GieKSa podwyższyła prowadzenie (Mikołaj Łopuski).

W 35. minucie Zagłębie w końcu znalazło sposób na bramkarza gospodarzy. Strzelcem pierwszej dla gości bramki był Vladimir Luka. Pod koniec drugiej tercji kontaktowego gola zdobył jeszcze Kamil Pędraś.

W trzeciej odsłonie katowiczanie dominowali na lodzie, ale nie byli skuteczni i mecz zakończył się wynikiem 3:2. – Po takim meczu wychodzimy z szatni z podniesionymi głowami. Wiemy, że takie spotkania są ważne dla naszych kibiców, a to motywuje nas podwójnie – mówi trener Marcin Kozłowski.

– W pierwszej tercji drużyna z Katowic optycznie przeważała na lodzie, a my niestety popełnialiśmy za dużo błędów. Kolejne dwie ukazały naszą lepszą grę. Zawodnicy uwierzyli w siebie i pokazali, że potrafią grać zgodnie z naszymi założeniami – przekazał po meczu Marcin Kozłowski.

Przypomnijmy, że hokeiści Zagłębia rozegrali już awansem dwa ligowe pojedynki. W pierwszym przegrali 1:4 z Tauronem KH GKS Katowice, a w drugim pokonali Kadrę PZHL U23 7:2.

Kolejnym rywalem sosnowiczan będzie Podhale Nowy Targ. Mecz na Stadionie Zimowym odbędzie sięw niedzielę, 16 września). Początek o godz. 17.00.

Tauron KH GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Bramki: 1:0 – Grzegorz Pasiut (4.), 2:0 – Patryk Krężołek (10.), 3:0 – Mikołaj Łopuski (20.), 3:1 – Vladimir Luka (35.), 3:2 – Kamil Pędraś (38.).

GKS: Kieler (Lindskoug) – Wanacki, Heikkinen; Łopuski, Rohtla, Urbanowicz – Devečka, Čakajík; Malasiński, Pasiut, Laakkonen – Krawczyk, Tomasik; Sawicki, Wronka, Fraszko – Wysocki; Michał Rybak, Krężołek, Maciej Rybak.

Zagłębie: Radziszewski (Czernik) – Charousek, Horzelski; Kozłowski, Rutkowski, Káňa – Gniewek, Martinka; Jaroš, Słaboń, Luka – Kaluža, J. Jaskólski; Bernacki, Strojek, Sikora – Duszak, M. Domogała; Jarosz, Pędraś, A. Jaskólski.

Kary: GKS – 2, Zagłębie – 10 minut. Strzały: 45-19. Widzów: 1182.

Sędziowali: Przemysław Gabryszak (główny) – Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).