Większość wydanych przez nich płyt zyskała status platynowych, są też rekordzistami wśród laureatów Fryderyka. Na pierwszych miejscach list przebojów znalazło się wiele ich piosenek, m.in. „Moja i twoja nadzieja”, „Anioł” i „Mimo wszystko”. Zespół Hey zagra w Sosnowcu.

Hey jest jednym z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Od 1992 roku ich znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej, szybko zjednały sobie publiczność. Pierwsza płyta Hey’a „Fire” wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych.

Przez ponad 20 lat działalności zespół oscyluje między grungem, rockiem alternatywnym aż po elektronikę.

Po swoim dziesiątym studyjnym albumie „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” postanowili jeszcze raz zmierzyć się z akustycznymi aranżacjami swoich piosenek i wydali, zarejestrowany w Filharmonii Szczecińskiej, album „Hey w Filharmonii Szczecin”. Ten album to nie tylko powrót do „Hey MTV Unplugged”, ale także do rodzinnego miasta, w którym powstał Hey. Płyta ukazała się w czerwcu 2015 roku.

Natomiast w kwietniu 2016 roku ukazał się album „BŁYSK”. Promujące go single „Prędko, prędzej” oraz „Historie”- dotarły do 1 miejsca legendarnej LP3.

5 marca Hey zagra w Sosnowcu. Koncert w Muzie rozpocznie się o godzinie 20:00. Bilety od 50 zł do 60 zł dostępne online na stronie www.kiepura.pl i w kasie Muzy i Energetycznego Centrum Kultury.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here