23 września w Dąbrowie Górniczej, po raz pierwszy w Polsce, odbędą się zawody Hard Dog Race Base. Na torze motocrossowym w Zakawiu zawodnicy, wspólnie ze swoimi czworonogami, będą musieli pokonać trasę o długości 6 kilometrów złożoną z 16 przeszkód.

Hard Dog Race to ekstremalny bieg terenowy, w którym pies w parze z właścicielem pokonuje specjalnie przygotowaną trasę składającą się z wodnych, błotnych i piaskowych przeszkód. W biegu, który nie wymaga ani od psa, ani od pana specjalnego przygotowania, swoich sił może spróbować każdy chętny bez względu na rasę psa.

Hard Dog Race to nie wyścig z czasem. Trzeba jednak stawić czoła trudnym przeszkodom, uporowi swojego psa i wreszcie samemu sobie. To nie tylko zawody z psem.

– Naszym hasłem jest: pies to nie tylko „żyjące stworzenie”, to nasz  przyjaciel i członek rodziny. Dlatego zasługuje on na uwagę, szacunek i miłość. HDR wierzy w to, że właściciele psów i osoby nieposiadające psów mogą żyć w zrozumieniu i wzajemnej tolerancji.  Fundamentem tego porozumienia jest podnoszenie poziomu kultury posiadania psów, co HDR stara się wspierać. Celem każdej imprezy jest stworzenie niezapomnianego przeżycia, zarówno dla uczestników, jak i dla widzów – mówi Púza András, założyciel i organizator HDR.

Podczas wydarzenia odbędą się pokazy psiej tresury czy interaktywne zajęcia z agility. Ponadto pojawią się psy ze schroniska, które będzie można poznać i ewentualnie później adoptować.

Wyścig odbędzie się na terenie MXDG Motocross w Dąbrowie Górniczej. Ilość uczestników jest nieograniczona, a sposób zgłoszenia swojego udziału niezwykle prosty i można to zrobić na stronie internetowej organizatora biegu Hard Dog Race, a także na miejscu, w dniu wydarzenia.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here