Ikona polskiego rocka, czyli zespół TSA zagra w sosnowieckiej Muzie. Jako suport wystąpi grupa Sekator.

TSA to legenda, zespół bez którego trudno wyobrazić sobie losy polskiej muzyki rockowej. Artystyczny przekaz, charaktery muzyków i teksty sprawiały, że ich muzyka była lekiem na szarą rzeczywistość w trudnych czasach.

Zespół powstał w 1979 roku w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza „Whatfora” Zatwarnickiego. Zadebiutował w 1981 roku singlem Mass Media/Wpadka, jednakże pierwszy album studyjny pod tytułem TSA ukazał się dopiero w 1983 roku. W tych latach grupa dawała kilkaset koncertów rocznie i sprzedawała setki tysięcy egzemplarzy swoich płyt.

Pod koniec 1989 roku zespół zawiesił działalność. Piekarczyk po odejściu z TSA założył zespół Ball’s Power. Natomiast Machel, Niekarasz i Kapłon występowali, jako Blues Power prezentując standardy bluesowe. W 1990 roku muzycy wznowili działalność bez Nowaka i Piekarczyka w składzie. Dopiero w 2001 roku grupa zagrała znów w swym klasycznym składzie i wkrótce ogłosiła wznowienie działalności. Od tego czasu sukcesywnie umacnia się na rynku. Wydana w 2004 roku płyta „Proceder” stała się jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce.

W Sosnowcu TSA zagra 26 stycznia. Koncert w Muzie rozpocznie się o godzinie 18:00. Jako suport zagra zespół Sekator. Bilety w cenie 49 zł.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here