„Wielki Szu” to tytuł pierwszej płyty czeladzkiego zespołu The Harpagans. W piątek, 22 grudnia, będzie ich można usłyszeć podczas koncertu w klubie Latawiec w Będzinie.

Przed koncertem zespołu świętującego swoje pięciolecie i pierwszy album publiczność rozgrzeje zespół Niadara – muzycy ponoć urodzeni gdzieś pośród słonecznych wzgórz Kalifornii, a przynajmniej tak im się wydaje. – Chłopaki nie potrafią grać ciszej, nie umieją nie dać z siebie wszystkiego i definitywnie nie lubią nie zostawiać niedosytu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Trio The Harpagans w składzie Bartłomiej Kopczacki (gitara i wokal), Zbigniew Świerkot (perkusja) oraz Mateusz Trybulec (kontrabas) powstało wiosną 2012 roku, biorąc sobie za cel niesienie rock and rolla w świat. Zespół inspiruje się brzmieniami lat 50 i 60. W ich muzyce można usłyszeć wpływy takich gatunków jak rockabilly, surf, big beat oraz swing.

Teksty zespołu z Czeladzi w sposób prześmiewczy, czasem ironiczny opisują otaczającą rzeczywistość i relacje międzyludzkie.

The Harpagans ma na swoim koncie ok. 50 koncertów w kraju i za granicą. Muzycy występowali m.in. na Rawa Blues Festiwal, Blues Festiwalu w Rybniku, festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu oraz Wrocław Kustom Konwent. Zaprezentowali się również publiczności w Czechach i Francji.

W czerwcu grupa wystąpiła podczas tegorocznych Dni Czeladzi. Formacji towarzyszył wówczas Back To Big Band pod dyrekcją Romana Hyli.

Obecnie zespół wyszedł ze studia z najnowszym materiałem. Płyta „Wielki Szu” wydana własnymi siłami zawiera 6 w pełni autorskich pod względem muzycznym oraz tekstowym utworów. W przyszłym roku zespół planuje kolejne nagrania. Płytę promuje teledysk nagrany do utworu „Wielki Szu”.

Koncert, który będzie jednocześnie premierą płyty „Wielki Szu” odbędzie się w piątek, 22 grudnia, o godz. 19.00 w klubie Latawiec przy ul. Zwycięstwa 36 w Będzinie.

The Harpagans na Dniach Czeladzi:

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here