W piątek, 24 stycznia, tuż przed godz. 6.00 w jednym z bloków przy ul. Baczyńskiego w Sosnowcu wybuchł groźny pożar. Z budynku ewakuowano 10 osób.

To był niespokojny poranek w sosnowieckiej dzielnicy Milowice. Mieszkańców bloku przy ulicy Baczyńskiego obudził dym i smród. Tuż przed godziną 6.00 w mieszkaniu na trzecim piętrze wybuchł pożar.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiła się straż pożarna. – Przed godz. 6.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze przy ulicy Baczyńskiego w Sosnowcu. Ogień pojawił się w mieszkaniu na trzecim piętrze. W momencie przyjazdu strażaków ogień pochłonął praktycznie całe mieszkanie. W akcji wzięły udział cztery zastępy straży pożarnej. Sytuacja jest już opanowana – powiedział Tomasz Dejnak z Komendy Miejskiej PSP w Sosnowcu.

Lokatorzy samodzielnie zdążyli opuścić płonące mieszkanie. Z budynku ewakuowano 10 osób. Nikomu nic się nie stało. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Na Małachowskiego 46 też spłonęło mieszkanie i od dawna nikt go nie remontuje, czy ktoś wie co się dzieje z tą kamienicą, bo wygląda że popada w ruinę i nikt się nie interesuje, a szkoda, bo po odnowieniu byłaby ładna kamienica w centrum, ktore nie ma ich zbyt wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here