Z sosnowieckiej dzielnicy Milowice zniknęła słynna giełda elektroniczna. Miasto nie przedłużyło kupcom dzierżawy.

Przez lata działająca w sosnowieckiej dzielnicy Milowice giełda elektroniczna cieszyła się sporym zainteresowaniem. Bywalcy tego miejsca mogli kupić części do urządzeń elektronicznych i elektrycznych. W latach dziewięćdziesiątych wymienia się tu również kasetami wideo.

Pod koniec stycznia odbyła się ostatnia giełda w Sosnowcu. Powód? Miasto nie przedłużyło umowy dzierżawy osobom reprezentującym giełdę. – Dzierżawca podpisał z nami umowę na rok. W umowie zapisano, że teren ten ma przejść estetyzację, zgodnie z zapisami plastyka miejskiego. Wielokrotnie przypominaliśmy o tym dzierżawcy, ale nic z tym nie zrobiono. Umowa wygasła i nie została przedłużona – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Jak tłumaczy Rafał Łysy, miastu chodziło m.in. o ujednolicenie elewacji pawilonów, wykonanie nawierzchni i małej architektury. – Nasze zastrzeżenia były znane dzierżawcy od października 2017 roku. Niestety nic od tamtej pory nie zostało zrobione – dodaje.

Teren po byłej już giełdzie to dość atrakcyjne miejsce. Czy miasto ma pomysł, jak je zagospodarować? – Na razie nie ma jeszcze decyzji, co się stanie z tym terenem. Mamy trzy możliwości. Możemy go wydzierżawić, sprzedać lub przekazać jednostce miejskiej – przekazał rzecznik sosnowieckiego magistratu.

Tymczasem część sprzedawców przeniosła się na targ do Mysłowic przy ulicy Sosnowieckiej 4 (z tyłu giełdy samochodowej). Targ ze sprzętem elektronicznym będzie odbywał się w Mysłowicach w każdą sobotę, w godzinach od 6.00 do 13.00.

Skomentuj przez Facebook

14 KOMENTARZE

 1. Najpierw zamknąć później myśleć. Nie można było z dniem zamknięcia wbić łopatę pod coś nowego? Skoro sprzedającym i kupującym nie przeszkadzały warunki to czemu ich przegoniono….zamknijcie lodowisko bo szatnie nie są identyczne. W wc różne farby a piłkarzy na Sosnowiecką do Mysłowic bo na obiekcie nie ma wc tylko toitoie na sztukę. Czy ma fuszera różni się od dramatu zimowego/ludowego?

 2. Czym brzydość Ludowego/Zimowego różni się od brzydości Giełdy? Tutaj sztuka i tam sztuka ale i tu i tam kasa się kręciła. Tylko na Ludowym komu innemu a na Giełdzie nie temu co trzeba. Powód się znalazł i zamknięte!

 3. Budy wstrętne. Ale budy na Dworcu Południowym nikogo nie kłują w oczy? A budy koło byłego Pogotowia Górniczego? Te na Milowicach najmniej z nich rażące 🙄

  • – puste budy na targu koło stacji S-s Południowy to idealne miejsce na taka giełdę, jeśli tego terenu nie wykupili jeszcze sznajderowie czy jacyś inni biznesmeni

 4. A może zlikwidować UM a miasto podzielić na części i dołączyč do ościennych Gmin. Prezydent Chęciński chyba do tego zmierza.

 5. UM przeszkadzała estetyka targowiska na zadupiu ale centrum z pstrokatymi blokami już nie budzi negatywnych uczuć plastyka miejskiego (nawiasem mówiąc ten koles powinien dostać zakaz wykonywania zawodu).

 6. W dzisiejszych czasach taka giełda nie ma już racji bytu, na pogoni jest Elektronika polska to raz, a poza tym jest Allegro, AliExpress, OLX.

  • – w tej elektronice polskiej… to masz jakieś udziały? Przecież to co piszesz jest idiotyzmem, choćby przez porównanie asortymentu.
   A na allegro „tanio i wszystko” dawno się skończyło. Podobnie jak tanie kupowanie na aliex i olx – dolicz sobie dostawę, vat, cło.

 7. Późno jakoś temat giełdy tu dotarł – poczytajcie na forum dziennika zachodniego, tak gdzieś pod koniec stycznia – co wpisali na ten temat mieszkańcy miasta i co sądzą o biznesie jaki zrobił ktoś na tym dilu.
  Najzabawniejsze jest to że pod koniec dyskusji, chyba za strachu, ostro ruszyli jacyś niezwykli wielbiciele wygnania giełdy z Sosnowca.
  To wyraźnie potwierdza tezę że sprawa nie jest czysta i ktoś kręci niezłe lody.
  Pomyślcie tylko, przez lata nie przeszkadzał urzędnikom gnój, brud, syf i krzaki wokół giełdy… aż tu nagle aby ukarać nieposłusznego dzierżawcę, robi się na złość zainteresowanym mieszkańcom.

 8. Już dawno powinni to zamknąć i tak za duży ten handel tam był! przywożą sprzęty audio z niemiec czy wschodu i handlują powinni to już dawno zablokować tutaj kupują te graty tanio właśnie tam na giełdzie a sprzedają na allegro czy olx w cenach dwa razy drożej dlatego powinni się wziąść za to wszystko i zablokować handel sprzętu audio sprowadzonego z zachodu i jest tam wspomne dwóch takich co się gromadzą od 6 rano i jak do kolejki za mięsem aby wziąść tanio skupić te sprzęty i potem handlować i naciągać kase z towaru aż wstyd i hańba, wziąść się za to wkońcu i robić kontrolę na tej giełdzie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here