W czwartek i piątek (10 i 11 października) w Sarnowie odbędą się prace związane z montażem fotoradaru, który ma się przyczynić do bezpieczeństwa na drodze.

Urządzenie stanie w rejonie skrzyżowania ul. Jasnej w Sarnowie, na drodze krajowej nr 86, w miejscu, w którym dochodziło do wypadków i potrąceń pieszych. – Na wspomnianym odcinku drogi, powstanie zwężenie jezdni. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i bezpieczną jazdę – apelują przedstawiciele Urzędu Gminy Psary.

Fotoradar ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drodze, poprzez zmianę zachowań i przyzwyczajeń kierowców, którzy będą musieli zwolnić oraz zwrócić większą uwagę na innych uczestników ruchu drogowego. Ta lokalizacja ułatwi także poruszanie się i włączenie się do ruchu na tym odcinku drogi.

Według danych w miejscach, gdzie są tylko znaki ograniczenia prędkości, nie stosuje się do nich 52 – 61proc. kierowców, w miejscach gdzie stoją fotoradary 14 – 24 proc.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Tak, każdy znak i fotoradar (musi być często obracany) powoduje że ruch zwalnia, wariatów to nie zatrzyma ale średnia prędkość przejazdu zawsze spadnie. Najważniejsze pędziwiatry zwolnią do 70-75km/h a nie 120km/h

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here