Plaża miejska w Będzinie wzbogaciła się o nową atrakcję – podświetlaną fontannę, która cieszy nie tylko najmłodszych mieszkańców miasta.

Będzin stawia na rekreację i rozrywkę dla mieszkańców, co znalazło swoje odzwierciedlenie m.in. w powstałej plaży w rejonie Brzozowicy. By aktywność miłośników relaksu nad wodą była jeszcze większa, włodarze miasta zdecydowali o powstaniu nowej atrakcji, jaką jest podświetlana fontanna.

– W Będzinie mamy kolejne atrakcyjne miejsce do wypoczynku. Teraz możemy miło spędzić czas przy nowej fontannie, która przyniesie nieco ochłody w upalne dni, a wieczorami może być idealnym miejscem na wspólne spotkanie. Po zachodzie słońca uruchamiana jest jej magiczna iluminacja – podkreśla Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Instalacja składa się z dyszy głównej umieszczonej centralnie oraz dwunastu dysz strumieniowych, umieszczonych na planie okręgu. Fontanna posiada nawierzchnię wykonaną z płyt granitowych. Pierwotnie, miasto planowało przeznaczyć na inwestycję ponad 500 tys. złotych. Ostatecznie jednak, przystało na ofertę opiewającą na kwotę blisko 1 mln złotych.

Uzupełnieniem jest nowa roślinność, ławki, leżaki oraz dodatkowe parkingi. Wkrótce powstanie tu także tężnia solankowa i wiata grillowa. Uatrakcyjnienie i rozbudowanie tego terenu z pewnością wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie nowym miejscem rekreacji w mieście.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here