Temat Przemszy od lat wywołuje spore kontrowersje. Wiele osób uważa, że nie nadaje się ona do użytkowania. Organizatorzy flisu na Przemszy chcą udowodnić, że rzeką da się pływać. Udowodnią to przepływając przez Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice, Chełmek i Bobrek.

10 czerwca odbędzie się II Spływ Kajakowy „Flis na Przemszy” poświęcony pamięci Admirała Andrzeja Karwety – pochodzącego z Jaworzna dowódcę polskiej Marynarki Wojennej, który zginął w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku.

Tegoroczna trasa spływu przebiegać będzie przez Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice, Chełmek i Bobrek. Uczestnicy popłyną Przemszą oraz Wisłą na odcinku o długości ok. 27 km. Przewidywany czas spływu to ok. 5-6 godzin.

II Flis na Przemszy rozpocznie się 10 czerwca przy pomniku Trójkąta Trzech Cesarzy w Sosnowcu o godz. 9.00, natomiast meta w miejscowości Bobrek, gdzie na zakończenie flisu odbędzie się Msza Święta upamiętniająca Admirała Andrzeja Karwetę.

Ideą spływu jest ukazanie walorów przyrodniczych, kulturowych, gospodarczych i turystycznych rzeki Przemszy. Spływ skierowany jest do wszystkich sympatyków sportów wodnych.

– Jednak przede wszystkim chcemy pokazać, że rzeką Przemszą można pływać i jest to fantastyczny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu z dala od miejskiego zgiełku – mówią organizatorzy.

Pierwszy flis odbył się 2 lipca 2016 roku pod hasłem „Rzeki mają łączyć, nie dzielić” z inicjatywy małżeństwa Moniki i Jacka Paris.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here