Prezydent Jaworzna Paweł Silbert zarządził ewakuację uczniów i personelu budynku Szkoły Podstawowej nr 20 w Byczynie.

We wtorek, 27 listopada, w godzinach rannych prezydent Jaworzna zarządził ewakuację uczniów i personelu Szkoły Podstawowej nr 20 w Byczynie. Budynek uległ uszkodzeniom pod wpływem wstrząsów górniczych.

– Szkoła została zamknięta na czas oceny warunków technicznych. Przyczyną są szkody górnicze, które spowodowały szybkie osiadanie i spękanie budynku – przekazali urzędnicy.

Szkoła skontaktowała się z rodzicami, którzy odebrali swoje dzieci z budynku. Część z nich została przetransportowana do Klubu NIKO, gdzie odbyły się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Ze względu na poważny stan budynku, środowe zajęcia w szkole również zostały odwołane. Prowadzone będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w pobliskich placówkach.

– Dziękujemy rodzicom za zrozumienie i szybką reakcję na zawiadomienie szkoły. Wkrótce uczniowie oraz nauczyciele zostaną przydzieleni do innych placówek. Harmonogram zajęć zostanie przekazany rodzicom. Zapewniony zostanie również transport do szkół, w których będzie kontynuowane nauczanie – podkreślają jaworzniccy urzędnicy.

Jak podaje Urząd Miasta, o stanie budynku Szkoły Podstawowej nr 20 w Byczynie natychmiastowo poinformowane zostały służby nadzoru budowlanego, a także Kuratorium Oświaty w Katowicach i Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Na miejscu były obecne służby Tauron Wydobycie oraz pracownicy magistratu.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Chodzi o to samo miasto które powiedział stanowcze NIE w obawie przed wstrząsami dla wydobycia węgla przez ostatnią kopalnie w Zagłębiu Dąbrowskim czyli Kazimierz-Juliusz ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here