Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawił „jedynki” list wyborczych. W jesiennych wyborach do Sejmu liderem listy Zjednoczonej Prawicy w okręgu nr 32 będzie posłanka Ewa Malik.

W sobotę, 13 lipca, prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił liderów list kandydatów w 41 okręgach wyborczych. – Jesteśmy przekonani, że nasze „jedynki” będą intensywnie reprezentować PiS w trakcie wyborów – powiedział prezes rządzącej partii.

W jesiennej wyborach do Sejmu liderem listy Zjednoczonej Prawicy w Sosnowcu będzie posłanka Ewa Malik. Warto dodać, że prezes Jarosław Kaczyński stanie na czele listy PiS w okręgu warszawskim, a premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach.

Przypomnijmy, że cztery lata temu Prawi i Sprawiedliwość wygrało wybory w okręgu nr 32 (29,65 proc., 84 410 głosów), a na Ewę Malik zagłosowało wtedy 28 909 osób.

Ewa Malik liderką listy PiS w Sosnowcu – fot. mat. pras. PiS

Kim jest Ewa Malik?

Ewa Malik jest posłanką od 2005 roku. W obecnej kadencji zasiada w trzech sejmowych komisjach (cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii, gospodarki i rozwoju oraz komisji ds. energii i skarbu państwa), a także w ośmiu zespołach parlamentarnych. Dodatkowo jest członkiem pięciu grup parlamentarnych.

Ewa Malik z wykształcenia jest magistrem inżynierem metalurgii. Tytuł ten zdobyła na Politechnice Śląskiej. Jest też absolwentką dziennikarskich studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim.

Jak sama przyznaje, od wielu lat współpracuje z Jarosławem Kaczyńskim. Znają się jeszcze z czasów Porozumienia Centrum.

Foto: Tomasz Żak/UMWS i mat. pras. PiS

Skomentuj przez Facebook

16 KOMENTARZE

  • Pełna zgoda. To troszkę obudziło by sosnowiecką scenę polityczną. Przy czym obecna liderka dba oto by jej nikt nie zastąpił

 1. Ile ona ma lat? Coś koło sześćdziesięciu już będzie i jeszcze do władzy ją ciągnie? Kiedy w końcu odda stołek komuś młodszemu

 2. Władzy i kasy z tego większość nie odda aż do grobowej deski bo ci ludzie mają taki problem że normalnie nie potrafią żyć a często są dość mierni. Nie dotyczy ta uwaga wyłącznie polityków.

 3. Malikowa to najsłabsza jedynka PiS w skali kraju co jest na rękę prezydentowi A.Chęcińskiemu.Taki wyraźnie los Sosnowca z którego na szczęście się wyprowadziłem.

  • W zasadzie to taka klątwa, że brak w Sosnowcu dobrego gospodarza z tej czy z drugiej strony politycznej. Swego czasu we Wrocławiu spotkałem wiele osób z Sosnowca… Powód ‚ucieczki’ brak możliwości rozwinięcie skrzydeł.
   Druga rzecz… czasami warto wyjechać i spojrzeć na miasto z innej perspektywy, ale wtedy mogą opaść łuski z oczu.

 4. W Katowicach „jedynką” jest premier Mateusz Morawiecki, zatem Sosnowiec z Malikową na czele wygląda jak ubogi krewny.

  • Bo Sosnowiec jest ubogi a po rządach Chęcińskiego będzie baaaardzo biedny i pewnie na nic innego nie zasługuje jeżeli tak głosuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here