Już w maju pasjonaci górskiej wspinaczki będą mieli niezwykłą okazję, by zdobyć najwyższy szczyt świata w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. A to wszystko w szczytnym celu.

12 maja w Sosnowcu, na Górce Środulskiej odbędzie się wydarzenie, jakiego jeszcze w mieście nie było. Każdy jej uczestnik będzie mógł zdobyć Rysy, Mont Blanc, Kilimindżaro czy Mount Everest.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 6:00 i potrwa do 21:00, sama rywalizacja sportowa odbędzie się w godz. 8-20. Impreza ma charakter wytrzymałościowy, bez klasyfikacji miejsc. W ramach limitu czasowego uczestnik zdobywa tyle szczytów na ile pozwoli mu kondycja. Starty o godz. 8:00, 10:00 i 12:00.

Everest w Sosnowcu jest rozgrywany na stoku narciarskim „Górka Środulska”. Zawodnicy mają do pokonania pętlę o długości 500 m i przewyższeniu ok. 47 m na trasie Baza Zawodów – Szczyt Górki – Baza Zawodów zgodnie z wcześniej ustalonym kierunkiem w limicie czasowym 12h (8:00-20:00).

Everest w Sosnowcu - fot. Facebook/Everest w Sosnowcu
Everest w Sosnowcu – fot. Facebook/Everest w Sosnowcu

Celem wydarzenia jest aktywna promocja sportów ekstremalnych i klasycznych, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, wpieranie działalności turystyczno-krajoznawczej oraz przeciwdziałanie uzależnieniom wśród młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Sportów Ekstremalnych.

Ponadto, w trakcie wydarzenia Fundacja Górska „Echo” przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego na stwardnienie rozsiane wspinacza – Ryszarda Pilcha.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego (Everest w Sosnowcu) oraz dokonanie opłaty startowej (60 zł). W imprezie udział może wziąć 300 osób. Uczestnikiem wydarzenia może być jedynie osoba pełnoletnia.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here