Za nami 7. edycja Eskalatora – koncertu, który już na stałe wpisał się w wakacyjną rozpiskę imprez w Sosnowcu. Wielkie święto muzyki ponownie przyciągnęło mieszkańców do Parku Sieleckiego.

Eskalator w Parku Sieleckim odbył się po raz siódmy. Jest to wakacyjny projekt Urzędu Miejskiego w Sosnowcu przy współpracy z Radiem Eska. Koncert gromadzi podobną ilość publiczności co Dni Sosnowca, a na scenie występują rozpoznawalni muzycy z młodszego pokolenia.

Jak co roku, sosnowiczanie bawili się na Eskalatorze. – To już tradycja, że choć koncert odbywa się w wakacje, to tłumy bawią się wspólnie – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Tegoroczny koncert rozpoczął bardzo energetyczny występ Prezesa X Proroka X i DJ Simple – sosnowieckich artystów doskonale znanych lokalnej publiczności, którzy łączą hip hop, dubstepu i trapu. Towarzyszył im doskonale znany w Zagłębiu DJ Simple. Wspólnie rozruszali zebraną publiczność.

Następnie na scenie pojawił się zespół Kaliber 44 (tym razem bez Abradaba), czyli polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop, zaliczana do najważniejszych przedstawicieli gatunku w Polsce.

Potężną dawkę muzycznych emocji zaserwował następnie popularny artysta Kamil Bednarek, zwycięzcą m.in. MTV Music Awards w Europie Środkowej, doskonale znany z jamajskich rytmów. Młody wokalista porwał sosnowiecką publiczność wykonując takie hity, jak Talizman czy Chwile jak te. Nie zabrało także coverów znanych utworów.

Na koniec wieczoru na scenie pojawił się DJ Puoteck doskonale znany słuchaczom Radia Eska i widzom Eska TV, który zaserwował set hitów znanych ze szczytów list przebojów.

Dodatkowo na miłośników dobrej zabawy czekało także wiele konkursów z nagrodami, strefa foodtrucków oraz strefa relaksu. Nie zabrakło także darmowej wody sodowej serwowanej przez sosnowieckie wodociągi. Na najmłodszych czekały kolorowe dmuchańce. Imprezę poprowadzili dziennikarze znani z anteny radia Eska.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here