To będzie bardzo kolorowa sobota i idealny początek wakacji. 24 czerwca, wieczorem, w Parku Sieleckim odbędzie się jedna z najbardziej kolorowych imprez rozpoczynających lato – Eksplozja Kolorów.

23 czerwca oficjalnie żegnamy rok szkolny, a już dzień później, z okazji początku wakacji, w Parku Sieleckim odbędzie się Eksplozja Kolorów. W ten sposób Sosnowiec chce przywitać lato. Impreza będzie dostępna dla wszystkich.

To już druga edycja sosnowieckiej Eksplozji Kolorów. Pierwsza, ubiegłoroczna przyciągnęła rzeszę fanów. Sympatyków kolorowych proszków, zarówno tych młodszych, jak i starszych połączyła muzyka, radość i nadzieja.

– W ubiegłym roku impreza zakończyła się pełnym sukcesem, dlatego chcemy ją powtórzyć. W Parku Sieleckim ponownie wyrzucone zostaną kolorowe proszki – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Eksplozja Kolorów - fot. UM Sosnowiec
Eksplozja Kolorów – fot. UM Sosnowiec

Eksplozja Kolorów jest wzorowana na Festiwalu Kolorów, którego najważniejszym momentem jest wyrzut w powietrze kolorowych proszków. Tego typu imprezy stają się w Polsce tradycją i nawiązują do hinduskiego święta Holi, podczas którego ludzie obrzucają się kolorowymi proszkami i polewają wodą. Ma to symbolizować odrzucenie wszelkiej złości oraz zmianę pór roku. Tęczowe kolory oznaczają także różnorodność.

Impreza rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa do 20:00. Tęczowe kolory ponownie wystrzelą w powietrze. Ich wyrzut nastąpi o pełnej godzinie. Atrakcji nie zabraknie także na scenie. Za muzyczną oprawę tego wieczoru będzie odpowiadał DJ Simple, a także przedstawiciele zagłębiowskiej sceny hip-hop: Kłak i Kamel. Eksplozję Kolorów poprowadzi Wasiu.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Tęczowe miasto, tęczowe święto. Warto dodać, iż zwyczaj obrzucania się kolorowym proszkiem jest hinduistycznym świętem radości i wiosny, obchodzone przeważnie w dniu pełni księżyca na przełomie lutego i marca zwane świętem Holi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here