Już 1 lipca rusza II edycja akcji „Ekososna z Ekostacji. Wymień surowce na sadzonki sosny”. Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców, którym bliska jest idea dbania o środowisko i ekologia.

Sosnowiec dba o naturę. Rusza druga edycja akcji, która polegać będzie na wymianie butelek PET i aluminiowych puszek na zielone sadzonki.

– Zbiórka surowców, które nadają się do ponownego wykorzystania, to doskonała okazja do ograniczenia wyrzucania odpadów, a tym samym przyczynienie się do pozytywnego postrzegania Sosnowca, jako miasta, które dba o naturę. Chcemy zmotywować mieszkańców miasta do rywalizacji, nie tylko po to, by mogli otrzymać sadzonkę sosny, ale by chcieli świadomie żyć ekologicznie – wyjaśnia Arkadiusz Teodorowski, prezes zarządu MPGO w Sosnowcu.

Jednorazowo trzeba przywieźć co najmniej 15 aluminiowych puszek i 20 butelek PET. Uczestnicy akcji otrzymają Ekokarty, na których będą mogli zbierać pieczątki za oddane surowce. Za każde oddane 20 butelek PET lub 15 puszek aluminiowych przysługuje jedna pieczątka. Zebranie 8 pieczątek upoważnia do odbioru sadzonki sosny.

W ubiegłym roku mieszkańcy Sosnowca przywieźli do Ekostacji Juliusz niemal 50 tysięcy butelek PET oraz 4 tysiące puszek aluminiowych. Dzięki ich zaangażowaniu 325 sosen zalesiło nasze miasto! Udowodnili, że idea ekologii jest bliska ich sercu angażując w zbiórkę rodzinę, przyjaciół czy sąsiadów.

Akcja potrwa do 31 sierpnia. Surowce oddawać można w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Sosnowcu przy ul. Grenadierów 21, od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 oraz w soboty od 9 do 13.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Nasadzenia przy 3Maja po zeszłorocznym remoncie – nadal brak nowych, oprócz maluteńkich (chyba 3 sztuki) krzaczków w okolicy Skarbowego. I wymienionych nie dawno na nowe choineczek przy Plastrach. Nie obsadzone miejsca zaraz za Plastrami – brak drzewek. Tam gdzie drzewka przeżyły przebudowę brakuje czegoś zielonego – chyba, że plan na stojaki rowerowe? W okolicy Cesarskiej, Zapiekarnika, Artkwarium przydałyby się solidne stojaki!

  2. Kompletny idiotyzm. Nasadzeniami powinno zajmować się miasto, jest nawet zobligowane przez prawo aby uzupełnić straty po wyciętych drzewach ale ma to w d… A butelki i puszki niech lądują tam gdzie ich miejsce, w odpowiednim pojemniku na śmieci.

  3. Na juliuszu wlasnie wycieli w tym roku tysiące sosen… A teraz glupa graja zeby ludzie sami sadzili. Albo maja nas za idiotow albo za baranów.

  4. Chodzi o to by zgadzała się suma bilansowa, im więcej prywatni posadzą tym więcej miasto może wyciąć… I kasa misiu, kasa, za te 15 lat będzie chciał sobie prywaciarz wyciąć te drzewo… i musi mieć zgodę najjaśniejszych kur… urzędników. Dlatego jak sadzić to tylko owocowe 🙂 , nimi można zarządzać wedle własnego uznania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here