Bycie eko się opłaca. Z takiego założenia wyszli przedstawiciele Siewierza, gdzie prowadzona jest kampania edukacyjno-informacyjna poświęcona kształtowaniu prawidłowych postaw ekologicznych.

Eko Siewierz to akcja, której celem jest podniesienie świadomości mieszkańców na tematy związane z ekologią, w tym segregację odpadów śmieci, walki o czyste powietrze, dobrych postaw ekologicznych czy ekologicznych zachowań w życiu codziennym.

W trakcie kampanii będzie można dowiedzieć się, gdzie trafiają wytwarzane przez nas odpady lub jaka jest jakość powietrza którym oddychamy.

Ponadto, na specjalnie uruchomionej stronie internetowej można znaleźć interesujące i przydatne materiały poświęcone ochronie środowiska w najbliższym otoczeniu, quizy ekologiczne, jak również gry edukacyjne dla najmłodszych.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

 1. Akurat taka żarówka jest ekologiczna – łatwo można ją zutylizować! Przy okazji grzeje mieszkanie 🙂
  Nie jest to unijna „ekologiczna” świetlówka kompaktowa – którą należy traktować jak bombę!
  Nie jest to akumulator z „eko” samochodu – który też należy taktować jak bombę!
  Nie jest to wiatrak który zabija ptaki…
  Ani panel słoneczny – który też nie nadaje się do utylizacji…

  • Co za brednie ignorancie! Żarówki ledowe, samochody elektryczne i odnawialne źródła energii złe?! Wiatrak zabija ptaki?! A nie przeszkadza ci, że zanieczyszczone powietrze w Polsce zabija i ptaki i ludzi?! Ja pierdziele…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here