W środę, 17 kwietnia uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zmierzą się z egzaminem z języka obcego.

To już ostatni dzień egzaminów sprawdzających wiedzę ósmoklasistów. W środę zmierzą się z językiem obcym. Pierwszego dnia uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, drugiego z matematyki. Oba, mimo trwającego ogólnopolskiego strajku nauczycieli, przebiegł bez zakłóceń. Trzeciego dnia będzie egzamin z języka obcego.

Egzamin potrwa 90 minut. Największa grupa ósmoklasistów (94,98 proc.) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki, do którego przystąpi 4,54 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,48 proc. ósmoklasistów.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w poniedziałek, wtorek i w środę, to będzie go pisał w drugim terminie – 3, 4 i 5 czerwca.

Uczniowie, zaświadczenia o wynikach wraz ze świadectwem szkolnym otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 21 czerwca. Znajdą się tam również wyniki z języka polskiego oraz matematyki, które również są obowiązkowe.

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony w takiej formie tylko przez trzy lata. W 2022 roku egzamin będzie trwał cztery dni – uczniowie będą zdawali także z wybranego przez siebie przedmiotu (biologii, chemii, fizyki, geografii albo historii).

CZYTAJ TAKŻE:

Strajk nauczycieli a egzamin maturalny. Brak ocen może wywołać prawdziwy chaos

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here