Piłkarki Czarnych Sosnowiec efektownie otwarły rundę wiosenną Ekstraligi kobiet. Zagłębianki pokonały GKS Katowice aż 4:0.

W sobotę do ligowego grania wróciła Ekstraliga kobiet. W pierwszym w tym roku ligowym pojedynku podopieczne Sebastiana Stemplewskiego podejmowały przed własną publicznością GKS Katowice. – Chcemy dobrze rozpocząć nową rundę i zrobimy wszystko, aby trzy punkty zostały w Sosnowcu – mówił przed meczem szkoleniowiec Czarnych.

I tak też się stało. Sosnowiczanki już po pierwszej połowie prowadziły, po dwóch golach Katarzyny Daleszczyk, 2:0. Po przerwie ta sama zawodniczka skompletowała hat-tricka, a wynik końcowy w 79. minucie ustaliła Dorota Hałatek.

Piłkarki Witolda Zająca mogły nieco zmniejszyć stratę, ale Agata Sobkowicz nie wykorzystała rzutu karnego.

Dzięki zwycięstwu piłkarki z Sosnowca awansowały na trzecie miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce sosnowiczanki zagrają na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Liderki dość niespodziewanie zremisowały z SMS Łódź 1:1.

Czarni Sosnowiec – GKS Katowice 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 – Katarzyna Daleszczyk (10.), 2:0 – Katarzyna Daleszczyk (45., karny), 3:0 – Katarzyna Daleszczyk (47.), 4:0 – Dorota Hałatek (79.)

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Piłkarki Czarnych Sosnowiec wracają do ligowego grania. Pierwszym rywalem GKS Katowice