Sprzedała ponad milion płyt, kilkanaście jej piosenek dotarło do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego, zawładnęła sercami tysięcy fanów. Edyta Bartosiewicz, wystąpi 28 kwietnia w sosnowieckiej Muzie.

Edyta Bartosiewicz jest jedną z najbardziej znanych polskich rockowych wokalistek. Autorka tekstów, kompozytorka, producentka, gitarzystka i wokalistka jest laureatką wielu prestiżowych nagród polskiego przemysłu fonograficznego, m.in. Bursztynowego Słowika, Fryderyków, Paszportu Polityki. Została także wybrana Osobowością Dziesięciolecia przez magazyn „Tylko Rock”.

Jej albumy sprzedały się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, a przeboje takie jak „Sen”, „Urodziny”, „Szał”, „Ostatni” czy „Skłamałam” utrzymywały się na pierwszych miejscach list przebojów przez wiele tygodni. Kiedy była na samym szczycie nagle zniknęła ze sceny. Po 12 latach wróciła.

Na początku października 2013 roku wokalistka wydała płytę „Renovatio”. Rok później ukazała się reedycja debiutanckiej płyty Edyty Bartosiewicz zatytułowana „Love & more…”.

Artystka nieczęsto pojawia się na scenie, dlatego też każdy jej koncert to wielkie wydarzeniem dla jej fanów i tak też będzie w Sosnowcu gdzie Bartosiewicz zaśpiewa 28 kwietnia. Wokalistka wystąpi w zróżnicowanym repertuarze. Publiczność usłyszy zarówno utwory z jej nowego albumu jak i największe przeboje z całej kariery.

Koncert w Muzie rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety w cenach: 80 zł, 90 zł i 100 zł, dostępne na stronie kupbilecik.pl, w kasie sali widowiskowo – koncertowej Muza a także w kasie Energetycznego Centrum Kultury.

fot. Wojtek Dobrogojski/Wikipedia

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Katowice to piękne miasto, stolica metropolii Tutaj kultura kwitnie na najwyższym artystycznym poziomie. Zagłymbie ma takie mocno folklorystyczne upodobania, mało wymagające rodem z południa Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here