W najstarszym mieście Zagłębia Dąbrowskiego odbyły się Mistrzostwa Czeladzi FIFA 18. To już druga edycja e-sportowej imprezy w tej mieście.

Mieszkańcy Zagłębia i nie tylko pokochali wirtualne zawody. Od kilku lat e-sport cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Świadczyć może o tym m.in. Intel Extreme Masters, który co roku przyciąga do Katowic tłumy z różnych części świata.

Swoje wirtualne mistrzostwa mamy także w Zagłębiu, a dokładnie w Czeladzi. W sobotę, 14 kwietnia, w hali MOSiR odbyły się Mistrzostwa Czeladzi FIFA 18. – Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy zaproponowali zorganizowanie e-sportowej imprezy. Dużym zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku cieszy się FIFA i dlatego wybraliśmy tę właśnie grę – wyjaśnia Mateusz Cichoń, jeden z organizatorów turnieju.

W turnieju udział wzięło ponad 200 uczestników, którzy rozgrywali swe mecze na konsolach PlayStation 4. Dla najlepszych graczy czekały atrakcyjne nagrody – m.in. konsola PS4 PRO, bezprzewodowy głośnik JBL Charge 3+, słuchawki Playstadion 4 i kontroler SONY DualShock.

Najlepszym graczem okazał się Maciej Zeman, drugie miejsce zajął Marcin Szumilas, a trzecie – Dominik Boguś. Na pozostałych miejscach uplasowali się odpowiednio: Dawid Budniak, Marcin Sczec, Krystian Furgała, Michał Srokosz, Adam Ilnicki, Sylwester Brzeziński i Kamil Warmuz.

FIFA to kultowa seria studia Electronic Arts, która od 1994 roku bawi graczy na całym świecie, a każda kolejna jej odsłona sprzedaje się w milionach egzemplarzy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Twoje Zagłębie.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here