W piątek, 1 grudnia oficjalnie otwarto nowe rondo przy zbiegu ulic Konopnickiej i Kolejowej w Dąbrowie Górniczej. Dla kierowców oznacza to zmianę organizacji ruchu.

Prace w tym rejonie rozpoczęły się w połowie sierpnia. Cała inwestycja objęła budowę ronda przed przejazdem kolejowym na Konopnickiej, przebudowę fragmentu ulicy Poniatowskiego oraz budowę nowego odcinka ulicy Poniatowskiego łączącego ją z ul. Kolejową i Konopnickiej.

– W ramach inwestycji przebudowano również przyłącza kanalizacyjne, sanitarne i deszczowe, sieć i kanały teletechniczne, światłowody, oświetlenie kolejowe i drogowe. Przeprowadzono renowację nawierzchni odcinka dróg ulicy Konopnickiej, Kolejowej i Kopernika. Powstały nowe chodniki wraz z infrastrukturą rowerową, odnowiono zieleńce – mówi Przemysław Kędzior z biura prasowego UM Dąbrowa Górnicza.

Inwestycja, której koszt to 3,4 mln zł, jest elementem porozumienia miasta z PKP dotyczącego modernizacji dworca w centrum i przebudowy układu drogowego w jego rejonie.

1 grudnia, wraz z oficjalnym oddaniem wyremontowanych odcinków i nowego ronda zostały wprowadzone zmiany pierwszeństwa przejazdu.

– Kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania drogowego w tych miejscach – apeluje policja.

Nowe oznakowanie - fot. mat.pras.
Nowe oznakowanie – fot. mat.pras.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here