W poniedziałek, 9 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie zagra legendarny Guns N’ Roses. W związku z koncertem wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

W poniedziałek, 9 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie zagra legenda rocka – Guns N’ Roses w ramach trasy. „Not In This Lifetime Tour”.

W związku z koncertem należy się spodziewać wzmożonego ruchu, w szczególności na drogach dojazdowych w rejon chorzowskiego stadionu. W ciągu DK-79 ((ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie), w celu usprawnienia ruchu pojazdów, a jednocześnie zminimalizowania mogących powstawać utrudnień w ruchu, wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu na następujących odcinkach dróg.

Katowice:

Ulica Chorzowska – na odcinku od ulicy Dębowej do granicy z Chorzowem – obowiązywać będzie zakaz zawracania oraz zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu.

Ulica Bracka – od DTŚ do ulicy Chorzowskiej – obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu.

Takie samo oznakowanie, jak wskazane powyżej, zostanie wprowadzone na pasie rozdzielającym jezdnie w ciągu ul. Chorzowskiej – od wjazdu na Rondo Sławika do ul. Katowickiej.

Ulica Chorzowska – obowiązywać będzie zakaz wjazdu w osiedle 1000–lecia (zakaz nie dotyczy wjazdu dedykowanego dla autobusów komunikacji miejskiej).

– Na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów i poleceń wydawanych przez uprawnione osoby – informuje policja.

W obrębie stadionu organizator koncertu wyznaczył sześć parkingów dla uczestników koncertu. Wjazd na ich teren odbywać się będzie po okazaniu wcześniej zakupionego (przez Internet) biletu służbie parkingowej. W celu sprawnej identyfikacji kierujących pojazdami z ważnymi biletami uprawniającymi do wjazdu na teren parku, uprasza się o wystawienie ich w prawym górnym rogu szyby czołowej pojazdu oraz kierowanie się bezpośrednio w rejon wjazdu na parking zgodnie z informacją na bilecie.

– Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie, zaleca się osobom nie posiadającym uprzednio zakupionych biletów parkingowych o nie przyjeżdżanie swoim pojazdem w rejon stadionu – apeluje policja.

Dla uczestników koncertu uruchomiona zostanie dodatkowa komunikacja autobusowo – tramwajowa. Ponadto w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w godz. od 9.00 do 21.00, została uruchomiona infolinia 32-200-11-11, gdzie można uzyskać informacje o bieżącej sytuacji na drogach oraz sposobie dojazdu na stadion.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here