Dziś pierwsza niedziela w 2020 roku. Czy sklepy są czynne i gdzie zrobimy zakupy?

Dziś pierwsza niedziela w tym roku. Niestety większość sklepów będzie nieczynna. Niedzielne zakupy zrobimy dopiero 26 stycznia.

Od tego roku zakaz handlu obowiązuje we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku, które wypadną: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia.

Przypomnijmy. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Na początku obowiązywały dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia. W 2019 roku już tylko jedna – ostatnia, a w tym roku niedzielne zakupy zrobimy tylko kilka razy.

Zakaz handlu w niedzielę nie dotyczy tych sklepów, w których za ladą stoją ich właściciele. Nie obowiązuje także w piekarniach, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw, w kwiaciarniach, zakładach pogrzebowych, sklepach z pamiątkami, a także w sklepach z prasą, biletami komunikacji miejskiej i placówkach pocztowych.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Duda z Solidarności skoro taki wielce za pracownikami to powinien wszystkiego zakazać, czemu pani w piekarni, czy lodziarni musi pracować w niedzielę? Może też ma rodzinę i chce odpocząć? Jak wszystko to wszystko, zgasić światło i siedzimy po ciemku do poniedziałku.
    PS. Jak ktoś przyjmowal się do pracy w handlu to chyba wiedział że może w niedzielę będzie musiał pracować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here