Agnieszka Holland kręci swój nowy film „Gareth Jones”. Zdjęcia do produkcji polskiej reżyserki realizowane są w Dąbrowie Górniczej. W czwartek, 5 kwietnia filmowców spotkać można w Pałacu Kultury Zagłębia.

Nowy film Agnieszki Holland rozgrywa się w latach 30. ubiegłego wieku. To opowieść o walijskim dziennikarzu, który informował o wielkim głodzie na Ukrainie, a także relacjonował wydarzenia w Niemczech w czasie dojścia do władzy Adolfa Hitlera.

Gareth Jones był jednym z nielicznych obcokrajowców, którzy byli bezpośrednimi obserwatorami głodu, który pochłonął według różnych szacunków od 3 do 6 milionów ofiar. Polemizował z wpływowym dziennikarzem Walterem Durantym, korespondentem „New York Timesa” w Moskwie w latach 1922-1936 i laureatem Nagrody Pulitzera w 1932 za serię reportaży o ZSRR, wychwalających postępy komunizmu.

Dzień zdjęciowy na planie filmu Holland - fot. mat. pras.
Dzień zdjęciowy na planie filmu Holland – fot. mat. pras.

Zdjęcia do filmu „Gareth Jones” będą realizowane w Szkocji, na Ukrainie a także w Polsce, m.in. w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. W czwartek, 5 kwietnia filmowców oraz statystów spotkać można w pałacowych wnętrzach w Dąbrowie Górniczej.Z tego powodu, Pałac Kultury jest nieczynny dla gości, poza Kinem Studyjnym KADR, kasą biletową i galerią PKZ.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

    • eee, dwa 🙂 i żadnej informacji kiedy będzie kolejna możliwość przyjrzenia się pracy filmowców, czy dzisiaj może jutro. Gdzie i kiedy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here