Bezdomne zwierzęta z sosnowieckiego schroniska nie stracą dachu nad głową. Dzięki wolontariuszom, darczyńcom i dotacji miasta uda się wyremontować stare boksy, które miały zostać zamknięte.

Kilka miesięcy temu Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom”, które od 2011 roku prowadzi wolontariat w sosnowieckim schronisku, rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na remont nieprzebudowanej części boksów dla psów w schronisku. Stare, nieocieplone boksy miały zostać wyłączone z użytkowania, a to oznaczało, że dla części zwierząt mogło zabraknąć miejsca.

– Postanowiliśmy działać, zorganizowaliśmy zbiórkę na portalu Ratujemy Zwierzaki. Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać ponad 25 tys. zł – mówi Dorota Stachura, wolontariuszka Stowarzyszenia „Nadzieja na Dom”.

To jednak nie wszystko. Stowarzyszenie stanęło także do walki o głosy w konkursie zorganizowanym przez The Sims 4 w ramach premiery nowego dodatku do gry „psy i koty”.

– Poruszyliśmy tysiące ludzi, dzięki ich zaangażowaniu na nasze konto wpłynie kwota ponad 33 tys. zł, z których większość zostanie przeznaczona na remont boksów, a pozostała część na klatki – mówi Angela Kosiba ze Stowarzyszenia „Nadzieja na Dom”.

Łącznie w tym roku Stowarzyszenie Nadzieja na Dom, dzięki ofiarności darczyńców i zaangażowaniu internautów dofinansuje schronisko kwotą ponad 50 tys. zł na remont nieprzebudowanej części boksów dla psów.

Pieniądze te pozwolą rozpocząć modernizację boksów, która będzie kontynuowana w przyszłym roku. Wówczas, dzięki kwocie 150 tys. zł przekazanej Miejskiemu Zakładowi Usług Komunalnych w Sosnowcu przez miasto, kolejnych 9 boksów zostanie przebudowanych na 34 pojedyncze pomieszczenia dla psów znajdujących się w okresie kwarantanny.

Warto także wspomnieć, że ze środków MZUK Sosnowiec, stowarzyszenia i budżetu obywatelskiego w latach poprzednich przeprowadzono modernizację, dzięki której zwierzęta mają 31 nowych boksów. W schronisku do remontu pozostało 9 boksów bytowych i 9 boksów kwarantanny.

CZYTAJ TAKŻE: Działają już 10 lat. Pomogli ponad 10 tysiącom zwierząt

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here