W niedzielę, na plaży miejskiej w Będzinie odbędzie się bieg charytatywny „Dzieci dzieciom”, który połączy dziecięcą pasję biegania z realną możliwością niesienia pomocy.

29 września na będzińskiej plaży miejskiej odbędzie się bieg charytatywny dla dzieci, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz Olafa Siewiorka, dla syna trenera MKS Będzin, który jeszcze się nie urodził a już potrzebuje naszej pomocy. U nienarodzonego dziecka wykryto wadę serca.

– Testy wykazały, że Olaf cierpi na wadę serca HLHS, a to oznacza, że od pierwszej minuty życia będzie prowadził walkę. O każdy oddech, o kolejne uderzenia malutkiego, uszkodzonego serduszka. Badania nie wykazały wad towarzyszących, ale to nie zmienia faktu, że zamiast nowego niemowlęcego łóżeczka będzie na niego czekał zimny stół operacyjny, a zanim pozna całą rodzinę, zobaczy sztab lekarzy walczących o jego życie – mówią zrozpaczeni rodzice.

Aby wspomóc nierówną walkę o życie i zdrowie dziecka, na terenie miejskiej plaży odbędzie się bieg charytatywny „Dzieci dzieciom”, który połączy dziecięcą pasję biegania z realną możliwością niesienia pomocy. Celem akcji jest zebranie funduszy na trudną i kosztowną operację serduszka w niemieckiej klinice.

– Dzieci biegają i pomagają. Okażmy dobre serce by uratować serduszko nienarodzonego jeszcze Olafka – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina. – Serdecznie zapraszam do udziału w biegu charytatywnym, który zorganizowany będzie na plaży miejskiej w Będzinie już w najbliższą niedzielę – dodaje.

Start biegu godz. 14.00, zapisy ruszają od 12.00. Cegiełka za udział w biegu to minimum 10 zł. Zbiórkę można wesprzeć również korzystając z dmuchańca oraz ze strefy gastronomicznej (popcorn, wata cukrowa, kiełbaski, ciasto, kawa i herbata), a także poprzez stronę fundacji Siepomaga.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here