Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach ponownie ogłosił przetarg na sprzedaż działki, na której stał słynny w Sosnowcu Szkieletor, czyli budynek Wydziału Farmacji. Czy tym razem się uda?

14-kondygnacyjna konstrukcja miała być sztandarową inwestycją uczelni. Niestety nigdy nie została ukończona. Uczelnia próbował kilkukrotnie sprzedać obiekt. Ostatecznie w 2016 roku zlecono jego wyburzenie.

Na początku 2019 roku uczelnia wystawiła na sprzedaż ponad 4-hektarowy teren w rejonie ul. Ostrogórskiej i Rozwojowej. Cena wywoławcza za teren o powierzchni ponad 43 tys. m kw. wynosiła 10,7 mln zł netto. Niestety, w lutym okazało się, że nie wpłynęła żadna oferta.

Nie pomogła nawet nietypowa akcja promocyjna prezydenta Sosnowca. Arkadiusz Chęciński, gdy ogólnopolskie media żyły tematem „afery taśmowej” i budowy dwóch wież na Srebrnej w Warszawie, wrzucił na swój profil w mediach społecznościowych wpis z grafiką „Wybuduj sobie wieżowiec w Sosnowcu. Jaki chcesz, złoty, srebrny. Zgoda prezesa niewymagana”.

Teraz uczelnia postanowiła ponownie wystawić działkę na sprzedaż. Obniżono też cenę. Obecnie za ten atrakcyjny teren nabywca miałby zapłacić 9,65 mln zł. To o ponad milion zł mniej, niż w poprzednim przetargu. Wadium wynosi 482 tys. zł.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, mogą tu powstać budynki wielorodzinne lub usługowe o wysokości do 55 metrów. Otwarcie ofert nastąpi 18 września.

Czy tym razem znajdą się chętni deweloperzy?

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Do czego doprowadzili to miasto, że ponad 4 h działki w centrum miasta nikt nie chce kupić, w innych dużych miastach mają problem braku działek

  2. Chęciński takimi idiotycznymi hasłami bardzo szkodzi miastu, ale najważniejsze, że Schetynie się przypodobał.

  3. Co fakt to fakt tego typu sprawy pokazują jak papierek lakmusowy jak oceniany jest rządzący. W chwili obecnej mamy jak widać totalne zero!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here