„Dzbany” z Sosnowca zatrzymani! Policjanci ustalili wszystkich pięciu sprawców, którzy w ostatnich dniach zniszczyli m.in. stację rowerową w centrum miasta. Wcześniej ich wizerunek opublikował w mediach społecznościowych prezydent Arkadiusz Chęciński. Sprawcy, to nieletni w wieku od 10 do 15 lat.

Jako pierwsze miały miejsce kradzieże pilotów sterujących do mechanizmów wind dla niepełnosprawnych w przejściach podziemnych. Koszt tylko jednego takiego urządzenia, to kwota 1926 zł. Łączne straty powstałe w wyniku działania sprawców oszacowano na prawie 20 tys. zł. Blisko dwa tygodnie później – 23 czerwca – dwóch wandali zniszczyło mechanizm stacji rowerowej w centrum miasta. Zniszczenia spowodowały straty w wysokości blisko 700 zł.

Policjanci po zgłoszeniu przestępstwa ustalili, że za wszystkimi czynami stoją te same osoby – pięciu nastolatków wieku od od 10 do 15 lat. Wszyscy są mieszkańcami Sosnowca. Dwaj z nich, którzy dopuścili się dewastacji stacji rowerowej, to chłopcy w wieku 12 i 15 lat.

– Materiały w sprawie wszystkich nieletnich zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie nastolatków – poinformowała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zapowiedział, że nadal będzie publikował w mediach społecznościowych wizerunki wandali, którzy niszczą mienie publiczne.

Skomentuj przez Facebook

15 KOMENTARZE

 1. A dlaczego Chęciński nie opublikował wizerunku „dzbanicy” nie tylko niszczącej mienie w postaci tablicy pamiątkowej, ale też pamięć o zmarłych?
  Pewnie Schetyna by nie poklepał po ramieniu.

  • Może tam nie ma monitoringu?
   PS. Jak nie rozrozniasz „zniszczenia” tej tablicy pamiatkowej od niszczenia mienia miejskiego to graruluje. Alleluja i do przodu.

  • Starsza pani nie powinna niszczyć tablicy, ale możliwe że „polegli” nie koniecznie zgadza się z tym co „dzbanica” jak napisałeś; przeżyła i widziała w czasie II wojny światowej!

 2. Brawo za wyłapanie dziadostwa!
  Mam nadzieję, że wyłapany został też debil bazgrzący po murach!!

  np
  fryzjer koło Plastra
  Małachowskiego na wprost ING

  • 👍 za poprawki przy Plastrze, mam nadzieję na koszt debila!

   a Sezam mógłby się sam ogarnąć, na pewno mają swój monitoring i tego „wdrzk” mogliby obciążyć za malowanie
   oraz za kilkadziesiąt innych kamienic, bloków…

   sztuka afroamerykańska kźwa!

 3. A kiedy na mieście pojawią się jakieś patrole policji czy straży miejskiej?! Mam wrażenie, że wszystkie siły pilnują tylko mienia miejskiego zza oka kamery monitoringu.

 4. Za łebka przechodząc przez centrum miasta, człowiek zawsze napotykał jakiś patrol pieszy, czy to policji czy SM. To jest niewyobrażalne, że teraz można sobie tak beztrosko poczynać i niszczyć co podejdzie pod rękę. Owszem może za jakiś czas odwiedzą kogoś panowie, ale najlepsze odstraszanie to łapanie na gorącym uczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here