Alicja Cegłowska nie jest już dyrektorem Szpitala św. Barbary w Sosnowcu. Została odwołana w związku z podejrzeniem ustawiania przetargów. Na jej miejsce zarząd województwa powołał Ewę Ficę.

Alicja Cegłowska została odwołana z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Taką decyzję podjął zarząd województwa śląskiego.

Zarząd województwa śląskiego, tłumacząc swoją decyzję o odwołaniu dyrektor szpitala, powołuje się na wyniki kontroli. – Po doniesieniach medialnych, kwestionujących prawidłowość zawarcia umowy na obsługę prawną w Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu, marszałek Jakub Chełstowski zlecił przeprowadzenie wnikliwej kontroli. Departament Obsługi Prawnej i Kontroli Urzędy Marszałkowskiego podjął czynności w październiku ubiegłego roku. W dniu 21 maja dyrektor Departamentu Obsługi Prawnej i Kontroli przekazał marszałkowi informację na temat stwierdzonych nieprawidłowości, zaś ich skala wymagała podjęcia pilnych działań. W dniu 25 maja zarząd województwa, po zapoznaniu się z wynikami kontroli, podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska dyrektor szpitala. Główny zarzut dotyczył ustalania warunków w postępowaniach na wyłonienie firmy świadczącej usługi prawne w sposób preferujący określonego wykonawcę – przekazał Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Zakończono remont OIOM-u - fot. mat. pras.
Zakończono remont OIOM-u – fot. mat. pras.

Jak dodaje Sławomir Gruszka, sprawa ma trafić do prokuratury. – Wnioski z kontroli są podstawą do złożenia zawiadomienia do właściwej prokuratury. Zarząd województwa podjął tę decyzję kierując się troską o zachowanie odpowiednich standardów zarządzania powyższą jednostką – podkreśla.

Przypomnijmy, że Alicja Cegłowska dyrektorem Szpitala św. Barbary została na początku stycznia zeszłego roku. Zastąpiła na tym stanowisku Iwonę Łobejko, która kierowała lecznicą przez 10 lat.

Kierowanie szpitalem zarząd województwa powierzył Ewie Ficy, w przeszłości przewodniczącej sekretariatu ochrony zdrowia śląsko-dąbrowskiego Solidarności, a także dyrektorki szpitala nr 2 w Mysłowicach.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zmiany personalne w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Nowym dyrektorem Aneta Kawka

Skomentuj przez Facebook

14 KOMENTARZE

 1. To Malikowa leci w dół w hierarchii?
  W sumie nie szkoda bo poza jakimś wiankiem albo tablicą 0 osiągnięć dla Zagłębia

  • Kocham PiS ponad wszytko. Od początku jestem z PiSem i do końca chyba mego życia będę z PiSem. A bo nie wszyscy są za PiSem tylko za Platformą, A ja mówię, to dlaczego bierzesz trzynastą emeryturę, dlaczego twoje wnuki biorą pieniążki? A nie powinni brać, jak nie są za PiSem, prawda czy nie? Tylko za Platformą są. Bo ja tu jeszcze dla proboszcza mam chorągiewki z PiSem jeszcze wzięte, muszę proboszczowi dać naszemu, bo on też jest za PiSem. Jego siostra też jest za PiSem. A jak ja widzę Schetynę i te łapy wyciągają i te wybielone zęby, to mnie szlak trafia, depresji dostaję za nich, za tę Platformę. Nienawidzę ich i koniec.

 2. Wszędzie tak cicho, taka cisza, tylko ten potworny tupot mew rozrywający czaszkę. A dlaczego tu nie ma okien, a dlaczego tu nie ma klamek??? Jestem Napoleoneeeeeem!!!

 3. PiS kolejny raz pokazuje że przynależność polityczna w pracy na rzecz ogółu jest bez znaczenia. Nie lubię polityki a także polityków ponieważ do polityki garną się osoby które w większości nic nie potrafią zrobić. PiS przynajmniej w większości robi to co mówi a nie tylko obiecuje „gruszki na wierzbie”.

 4. Przetargi to cały miód dla urzędasów / polityków: to o to się toczy batalia, a ludziom się później sprzedaje bajkę o silnej potrzebie zakupu czegoś tam, czy inwestycji w coś tam… rzecz jasna za pieniądze społeczeństwa.
  Bez łapówek dawanych przy przetargach pensje wyżej wymienionych nie przyciągałyby tak mocno.
  Nie oburzać się!: już widzę, jak z komentujących by nie wziął, gdyby mógł….
  W tym samym szpitalu /i wszystkich innych/ kwitnie łapówkarstwo szczególnie ohydne: dają wystraszeni ludzie o zdrowie własne i bliskich, nie pojmując, że w ten sposób niczego sobie nie kupią…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here