W czwartek, 7 lutego doszło do potrącenia trojga dzieci na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Andersa w Sosnowcu. W miejscu zdarzenia obowiązuje ruch wahadłowy.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 7 lutego przy ulicy Andersa w Sosnowcu, przy Szkole Podstawowej nr 20. Troje dzieci idących do szkoły zostało potrąconych przez 66-latka, dwoje z nich trafiło do szpitala. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji mężczyzna był trzeźwy, a powodem zdarzenia było poranne słońce, które oślepiło kierowcę.

– Dzieci, z obrażeniami niezagrażającymi ich życiu, trafiły do szpitala na dodatkowe badania. – informuje podinsp. Mariusz Łabędzki z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. – Na miejscu pracują funkcjonariusze, którzy ustalają okoliczności zdarzenia – dodaje.

Na miejscu obowiązuje ruch wahadłowy. – Trudne warunki drogowe, słaba widoczność oraz brak elementów odblaskowych na odzieży pieszych, to czynniki, które mogą sprzyjać tragicznym zdarzeniom drogowym. Ponownie więc namawiamy do używania odblasków, które zwiększają widoczność pieszych, a tym samym ich bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy również o bezpieczną i ostrożną jazdę – podkreśla policja.

AKTUALIZACJA

Jak podaje policja potrącony został 11-latek, który nie potrzebował opieki medycznej, 12-latka z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu oraz 13-latek z urazem podudzia. Poszkodowani trafili do sosnowieckiego Centrum Pediatrii.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Kierujący mają pieszych za bydło… Dzieci są bardzo narażone na takie zdarzenia… Nawet przy szkołach! Zrobić nagonkę na
    wykroczenia zakrojoną na wielką skalę, walić mandaty po 1500 zł to się bezpieczniej zrobi na ulicach.

  2. Pieszy w wieku 60+ to już dziadek ale kierowca, to mistrz kierownicy.
    Obowiązkowe badania psychotechniczne dla wszystkich kierowców powyżej 60 tego roku życia.
    Niestety starość przynosi doświadczenie a zabiera refleks i postrzeganie szczegółów. Takie jest życie i nikt, nawet ci mający się za „Supermena”, nie są inni dla upływającego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here